اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

پیگرد قانونی موسسان طرح هرمی MDC

مقامات چینی در Rong County اخیراً اعلام کردند که هشت نفر را که متهم به مغز متفکران طرح هرمی زنجیره جادویی (MDC) هستند تحت پیگرد قانونی قرار داده‌اند. گمان می رود که این طرح هرمی، تراکنش هایی با ارزش بیش از ۱۴۷ میلیون دلار انجام داده است.

 

طرح هرمی ارز مجازی

طبق یک گزارش محلی، مقامات در شهر رونگ چین، اخیراً هشت نفر را متهم به سازماندهی طرح هرمی ارز مجازی MDC تحت پیگرد قانونی قرار دادند. بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده توسط دادستانی مردمی شهرستان رانگ انجام شد و تنها ده ماه پس از دستگیری ۱۲ عضو اصلی MDC انجام شد.

بر اساس گزارشی از اداره امنیت عمومی استان سیچوان، طرح هرمی MDC در ابتدا در می ۲۰۲۱ نابود شد. تحقیقات بعدی توسط مقامات در شهر رونگ مشخص شد که این طرح از ژوئن ۲۰۱۹ وجود داشته است.

 

۲ میلیون عضو ثبت نام شده MDC

در این گزارش، مقامات گفتند که مجرمان که توسط فردی به نام یانگ رهبری می‌شدند یک وب‌سایت بلاک چین و یک وب‌سایت تجارت ارز مجازی اکسچنج XIN ساخته‌اند. بر اساس این گزارش، MDC، پلتفرم ارز مجازی، تراکنش هایی با ارزش کل بیش از ۱۴۷ میلیون دلار (۱ میلیارد یوان) انجام داده است.

علاوه بر این، این طرح دارای ۲ میلیون عضو ثبت نام شده و حدود ۲۰۰,۰۰۰ شرکت کننده در ۳۰ استان در سراسر چین بود. در این گزارش آمده است:

زمانی که مقامات در کانتری رانگ سرانجام در سال ۲۰۲۱ به MDC یورش بردند، دارایی‌های توقیف و مسدود شده کمی بیش از ۴.۴ میلیون دلار ارزش داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا