ترویج استفاده از ارزهای ملی در بلوک بریکس

به گفته نماینده یکی از آنها، بلوک بریکس اکنون بر گسترش استفاده از ارزهای اعضای خود متمرکز شده است. این دیپلمات در مصاحبه‌ای اشاره کرد که ایجاد یک واحد پولی برای این گروه در این مقطع زمانی یک کار فوری نیست.

 

استفاده گسترده‌تر از فیات‌های ملی کشورهای بریکس، پیش از راه‌اندازی ارز واحد

کارشناسان بریکس تلاش می‌کنند تا روابط بین اقتصادها و بازارهای مالی کشورهای عضو آن را تعمیق بخشند، با هدف ایجاد یک ارز مشترک. آنیل سوکلال، سفیر آفریقای جنوبی در این سازمان، به رسانه‌های روسی گفت، با این حال، معرفی احتمالی آن یک وظیفه میان مدت و حتی طولانی مدت است.

 

در حال حاضر ما در حال کار بر روی گسترش استفاده از ارزهای ملی BRICS در تجارت متقابل هستیم. بریکس یک توافقنامه متناظر دارد و اکنون در حال اجرای آن هستیم تا مبادلات تجاری کشورهای بریکس بین خودشان به طور فزاینده‌ای بر اساس ارزهای ملی ما باشد.

 

سوکلال تاکید کرد که افزایش استفاده از پول ملی در تجارت و سرمایه‌گذاری باید مقدم بر ایجاد واحد پولی باشد. وی خاطرنشان کرد:

در حال حاضر سناریوهای مختلفی در رابطه با تجارت و ارز در حال بررسی است.

 

ارزهای ملی باید به طور فزاینده‌ای توسط کشورهای بریکس نه تنها در تجارت، بلکه در سرمایه‌گذاری‌ها و سایر معاملات استفاده شود. تنها از این طریق می‌توان پایه واحد پول بریکس را ایجاد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا