اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

ترویج روبل دیجیتال در تجارت خارجی روسیه

چند روز پس از توافق دو موسسه در مورد نیاز به پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی، وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه بار دیگر اولویت‌های متفاوت خود را برجسته می‌کنند. در حالی که هدف وزارت خزانه‌داری قانونی کردن پرداخت‌های رمزنگاری شده در ماه‌های آینده است، مقام پولی می‌گوید که به طور فعال ارز دیجیتال خود را برای تسویه حساب‌های بین‌المللی ترویج خواهد کرد.

 

بانک روسیه به دنبال تحمیل روبل دیجیتال برای تسویه حساب‌های بین‌المللی است

Elvira Nabiullina، رئیس بانک مرکزی روسیه (CBR) در مستندی که توسط کانال تلویزیونی روسیه ۲۴ پخش شد، اظهار داشت بانک مرکزی روسیه (CBR) به‌کارگیری روبل دیجیتال در پرداخت‌های فرامرزی را فعالانه ترویج خواهد کرد. این مستند به ۲۲۰ سالگی وزارت دارایی روسیه اختصاص داشت.

 

این وزارتخانه اخیراً اعلام کرد که با مقام پولی در مورد لزوم قانونی کردن پرداخت‌های بین‌المللی ارزهای دیجیتال در مواجهه با تحریم‌های غرب به توافق رسیده است. به گفته این وزارتخانه، این دو رگولاتور به این نتیجه رسیدند که در شرایط فعلی، صادران و واردات بدون ارزهای دیجیتال غیرممکن است.

 

الکسی موسیف معاون وزیر دارایی به رسانه‌های روسی گفت که این پرداخت‌ها باید به زودی قانونی شود. آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی در دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه نیز به درخواست‌ها برای اجازه دادن به پرداخت‌های رمزنگاری در تجارت خارجی پیوست.

 

 

در پس‌زمینه این اظهارات مقامات دولتی درباره اهمیت استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداختی که می‌تواند فشار تحریم‌ها را بر صادرکنندگان و واردکنندگان روسی کاهش دهد، CBR نشان داد که قصد دارد استفاده از ارز دیجیتال صادر شده دولتی را در اولویت قرار دهد.

 

نابیولینا در مصاحبه خود به نقل از Bits.media و RBC Crypto، اصرار داشت که دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA)، آنهایی که طبق قوانین فعلی روسیه صادرکننده دارند، جایگزین مطلوبی برای ارزهای دیجیتال خصوصی هستند. روسیه همچنین در حال بررسی استفاده از استیبل‌کوین‌ها در تجارت با کشورهای دوست است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا