تست CBDC قابل برنامه‌ریزی کامل می‌شود

فدرال رزرو نیویورک و گروهی از موسسات مالی از نتیجه موفقیت‌آمیز یک اثبات مفهوم شبکه مسئولیت تنظیم شده (RLN) خبر دادند که به معرفی ارز دیجیتال بین بانکی مبتنی بر دلار (CBDC) می‌اندیشد. این آزمایش به این نتیجه رسید که با استفاده از RLN ،این CBDC پیشنهادی ممکن است امکان پرداخت دلاری در زمان واقعی و تسویه مرزی را فراهم کند.

 

پایان تست CBDC عمده فروشی قابل برنامه‌ریزی مبتنی بر دلار توسط فدرال رزرو نیویورک و گروه کاری بانک

فدرال رزرو نیویورک و سایر بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت پایان یک آزمایش اثبات مفهومی ۱۲ هفته‌ای شبکه مسئولیت تنظیم‌شده (RLN) را اعلام کرده‌اند، سیستمی که از فناوری دفتر کل مشترک برای ارائه قابلیت برنامه‌ریزی به پول تنظیم‌شده استفاده می‌کند.

 

این گروه کاری متشکل از BNY Mellon ،Citi ،HSBC ،Mastercard ،PNC Bank ،TD Bank ،Truist ،U.S Bank و Wells Fargo، عملکرد ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی مبتنی بر دلار (CBDC) را در موارد استفاده مختلف مورد بررسی قرار داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا