مشکلات شرکت‌های کریپتویی معروف

یافته‌های یک نظرسنجی بلومبرگ نشان می‌دهد که بسیاری از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های کریپتویی استانداردهای اساسی حاکمیتی را رعایت نمی‌کنند. تنها ۳۱ شرکت از ۶۰ شرکت مورد نظر در حال حاضر یک حسابرسی مالی کامل یا گواهی ذخیره از یک حسابرس مستقل تهیه می‌کنند. شرکت‌کنندگان در صنعت گفته‌اند که بسیاری از شرکت‌های کریپتویی حسابرسی نمی‌شوند، زیرا شرکت‌های حسابداری مایل نیستند آنها را به عنوان مشتری داشته باشند.

 

بسیاری از شرکت‌های کریپتویی فاقد هیئت مدیره مستقل هستند

مطالعه بلومبرگ نشان می‌دهد که برخی از تأثیرگذارترین شرکت‌های ارزهای دیجیتال استانداردهای حاکمیت شرکتی را رعایت نمی‌کنند و بسیاری دیگر تصور می‌شود خارج از هنجار عمل می‌کنند. این مطالعه همچنین نشان داد که از ۶۰ شرکت صنعت کریپتو که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، حدود ۱۰ شرکت دارای هیئت مدیره با حداقل یک مدیر غیر اجرایی نبودند.

 

بر اساس گزارش مطالعه، تتر، هوبی و مجیک ادن از جمله شرکت هایی هستند که هیئت مدیره شرکت مستقلی ندارند. در مواردی که هیئت مدیره واقعاً وجود دارد، این گزارش می‌گوید که این هیئت‌ها یا ماهیت مشاوره‌ای دارند یا عمدتاً از مدیران شرکت تشکیل می‌شوند، بنابراین نمی‌توانند به‌عنوان هیئت مدیره مستقل تصویب شوند. طبق این گزارش، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معامله، قرار است تا پایان سال یک هیئت مدیره رسمی تشکیل دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا