قیمت‌گذاری به ارز خارجی در تانزانیا خلاف قانون است

بانک تانزانیا (BOT) تکرار کرده است که شیلینگ تنها ارز قانونی این کشور آفریقای شرقی است. بانک گفت ساکنانی که قیمت‌ها را به ارز خارجی اعلام می‌کنند یا کسانی که از پرداخت به شیلینگ تانزانیا خودداری می‌کنند، قانون ۲۰۰۶ بانک تانزانیا را نقض می‌کنند.

 

رد پرداخت به شیلینگ نقض قانون است

بانک مرکزی تانزانیا گفته است که عمل مطالبه یا ارائه قیمت به ارز خارجی غیرقانونی است و افرادی که از پرداخت به شیلینگ تانزانیا خودداری می‌کنند، قانون ۲۰۰۶ بانک تانزانیا را نقض می‌کنند. در بیانیه مطبوعاتی ۲۰ ژوئن، بانک همچنین تکرار کرد که فقط بانک‌های تجاری و دفتر تغییر مجاز به تعیین نرخ ارز هستند.

 

آخرین هشدار بانک تانزانیا (BOT) تقریباً یک ماه پس از آن صادر شد که بانک به نمایندگی‌های مجاز فارکس این کشور گفت فقط با کارگزاران ارز خارجی دارای مجوز بین‌المللی معامله کنند. بانک مرکزی تانزانیا محدودیت‌های ارز را به عنوان گامی در نظر گرفت که به تقویت ثبات اقتصاد کلان و حفظ ثبات سیستم مالی کمک می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا