قیمت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار رسید

بیت کوین معاملات هفته را زیر ۳۰,۰۰۰ دلار آغاز کرد، زیرا دلار آمریکا در روز دوشنبه تقویت شد. USD/JPY با افزایش ارزش دلار در برابر یورو و پوند انگلیس به بالاترین سطح یک ماهه رسید.

 

قیمت بیت کوین

بیت کوین (BTC) روز دوشنبه به زیر سطح ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد، زیرا دلار قوی آمریکا بازارهای ارزهای دیجیتال را تضعیف کرد. BTC/USD به پایین‌ترین سطح روزانه ۲۹,۸۱۶.۷۲ دلار سقوط کرد که کمتر از ۲۴ ساعت پس از معامله در بالاترین قیمت ۳۰,۵۵۵.۵۴ دلار به دست آمد.

 

سقوط قیمت روز دوشنبه دو روز پس از آن رخ داد که بیت کوین برای اولین بار از ۷ ژوئن به بالای ۳۱,۰۰۰ دلار رسید. در نهایت، این روند صعودی اخیر، بیت کوین را وارد قلمروی بیش از حد خرید کرد و شاخص قدرت نسبی (RSI) به سقف ۷۱.۰۰ رسید.

 

در زمان نگارش این مقاله، این شاخص در ۶۳.۴۵ قرار دارد و به یک کف در مرز ۵۹.۰۰ نزدیک است. اگر قدرت قیمت به سمت این سطح حرکت کند، احتمال زیادی وجود دارد که بیت کوین با قیمت ۲۹,۶۰۰ دلار به زیر این طبقه برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا