قیمت بیت کوین به منتقدان کاری نداشت!

برخلاف پیش‌بینی‌های بدبینانه پیتر شیف و جیم کرامر، قیمت بیت کوین به رشد قیمت خود ادامه داد. یکی از بزرگترین منتقدان صنعت ارزهای دیجیتال، پیتر شیف، انتظار داشت که جهش قیمت بیت کوین در ابتدای سال کمی پس از شروع آن متوقف شود و به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که دارایی‌های خود را در زمانی که دارایی در حدود ۱۸,۰۰۰ دلار معامله می‌شد، بفروشند. با این حال، روند صعودی ادامه یافت و بیت کوین در حال حاضر ۲۲,۹۰۰ دلار است، افزایش ۲۸ درصدی از زمانی که مفسر مالی آمریکایی نظرات خود را به اشتراک گذاشت. یکی دیگر از افراد مشهوری که پیش‌بینی تلخش تا به امروز شکست خورده است، جیم کرامر است. او از مردم خواست که در ابتدای دسامبر سال گذشته، موقعیت‌های ارز دیجیتال افتضاح خود را نقد کنند، در حالی که بیت کوین از آن زمان ۳۴ درصد افزایش یافته است.

 

پیش‌بینی شیف، کاتالیزوری برای افزایش قیمت بیت کوین؟

مدیرعامل یورو پسیفیک کپیتال، پیتر شیف، یکی از سرسخت‌ترین مخالفان بخش ارزهای دیجیتال است و اغلب به سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهد که از آن دوری کنند. او در ۱۲ ژانویه اظهار داشت که افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار (در آن زمان) فرصتی عالی برای HODLers برای فروش دارایی‌های خود بود. طبق معمول، شیف ادعا کرد که سرمایه‌گذاری در طلا گزینه بسیار بهتری است.

 

خوشبختانه برای کسانی که دارایی‌های خود را نفروختند، عملکرد مثبت بیت کوین در روزهای بعد ادامه یافت و در ۲۱ ژانویه به بالاترین سطح ۵ ماهه نزدیک به ۲۳,۳۰۰ دلار (طبق داده‌های CoinGecko) رسید. این نشان‌دهنده افزایش قیمت تقریبا ۳۰ درصدی نسبت به وقتی شیف نظرش را به اشتراک گذاشت است. در حال حاضر، بیت کوین تقریباً ۲۲,۹۰۰ دلار با یک افزایش ۲۸ درصدی ارزش است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا