پیش‌بینی رونمایی از ارز جدید بریکس

جیم ریکاردز، اقتصاددان و نویسنده کتاب جنگ ارزها، رونمایی از ارز جدید بریکس را پیش‌بینی کرد و گفت که می‌تواند نقش دلار را در پرداخت‌های جهانی تضعیف کند و در نهایت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره پیشرو در پرداخت جایگزین کند. وی با تاکید بر اینکه فرآیندی که طی آن این اتفاق می‌افتد بی‌سابقه است و جهان برای این موج شوک ژئوپلیتیکی آماده نیست، خاطرنشان کرد برجام یک تلاش واقع‌بینانه برای دلارزدایی از پرداخت‌های جهانی و در نهایت ذخایر جهانی است.

 

نظر جیم ریکاردز در مورد ارز BRICS که تسلط دلار آمریکا را به چالش می‌کشد

جیم ریکاردز، اقتصاددان و نویسنده جنگ ارزها پیش‌بینی‌های خود را در مورد ارز پیشنهادی بریکس در مقاله‌ای که در اوایل این هفته توسط Daily Reckoning منتشر شد، به اشتراک گذاشت. رهبران کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) قرار است در نشست بعدی رهبران خود در ماه اوت درباره ارز مشترک پیشنهادی بحث کنند.

 

ریکاردز نوشت:

در ۲۲ اوت، حدود ۲ ماه و نیم از امروز، مهم‌ترین پیشرفت در امور مالی بین‌المللی از سال ۱۹۷۱ رونمایی خواهد شد.

 

این شامل عرضه یک ارز بزرگ جدید است که می‌تواند نقش دلار را در پرداخت‌های جهانی تضعیف کند و در نهایت دلار آمریکا را به عنوان ارز اصلی پرداخت و ارز ذخیره جایگزین کند. این می‌تواند تنها در چند سال اتفاق بیفتد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا