پیش‌بینی افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره

پس از آخرین افزایش نرخ وجوه فدرال، طبق انتظارات، فدرال رزرو ایالات متحده قرار است نرخ وام را ۲۵ واحد پایه (bps) افزایش دهد و به ۵.۲۵ درصد برساند. نظرسنجی اخیر از ۱۰۵ اقتصاددان نشان داد که ۹۴ نفر از آنها پیش‌بینی می‌کنند در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ۲-۳ می، نرخ بهره ۲۵ واحدی افزایش یابد. در حالی که اقتصاددانان افزایش نرخ بهره را در ماه می پیش‌بینی می‌کنند، آنها پیش‌بینی می‌کنند که این افزایش نرخ بهره نهایی در سال ۲۰۲۳ باشد. اکثر اقتصاددانان نظرسنجی معتقدند که فدرال رزرو تا پایان سال نرخ بهره را در ۵.۲۵ درصد حفظ خواهد کرد.

 

گزارش می‌گوید فاز بعدی چرخه انقباض، نرخ معیار را در سطوح فعلی حفظ می‌کند

 

چندین گزارش و نظرسنجی نشان می‌دهد که ناظران بازار بر این باورند که بانک مرکزی ایالات متحده در نشست FOMC این هفته نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش خواهد داد. جلسه FOMC قرار است در تاریخ ۲ تا ۳ می برگزار شود و طبق ابزار CME Group Fedwatch، ۸۳.۹٪ گمان می‌کنند که افزایش نرخ بهره ۲۵bps به نتیجه برسد. از سوی دیگر، ابزار Fedwatch نشان می‌دهد که ۱۶.۱ درصد هیچ افزایش نرخی را برای نشست آتی ماه می پیش‌بینی نمی‌کند.

 

جدیدترین پیش‌بینی‌ها پیش از نشست بعدی FOMC مشابه پیش‌بینی‌هایی است که اقتصاددانان در آغاز آپریل ۲۰۲۳ ارائه کردند. علاوه بر این، بلومبرگ در ۲۹ آپریل گزارش داد اقتصاددانانی که نشریه با آنها صحبت کرده است معتقدند که افزایش ۲۵ واحدی در ثانیه در گزینه‌ها وجود دارد.

 

در گزارش اقتصاد بلومبرگ آمده است:

نشانه‌ها حاکی از آن است که FOMC در تصمیم ۳ می، نرخ‌ها را با ۲۵ واحد افزایش به ۵.۲۵ درصد می‌رساند، علیرغم آشفتگی مداوم در سیستم بانکی و نشان می‌دهد که این آخرین افزایش برای مدتی خواهد بود. مرحله بعدی چرخه انقباض، نگه داشتن نرخ‌ها در آن سطح بالا و در عین حال مشاهده روند کاهشی تورم است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا