پاول امسال نرخ بهره را بیشتر می‌کند

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، از افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری خبر داده است. رئیس فدرال رزرو به قانونگذاران آمریکایی گفت با توجه به اینکه چقدر پیشرفت کرده‌ایم، ممکن است منطقی باشد که نرخ‌ها را بالاتر ببریم، اما این کار را با سرعت معتدل‌تری انجام دهیم. وی تاکید کرد فشارهای تورمی همچنان بالاست و روند کاهش تورم به ۲ درصد راه درازی در پیش دارد.

 

نظر پاول، رئیس فدرال رزرو، در مورد افزایش نرخ بهره و تورم در آینده

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سخنان آماده شده خود در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، افزایش بیشتری نرخ بهره را در سال جاری نشان داد. سخنرانی او بخشی از حضورش در Capitol Hill برای ارائه گزارش سیاست پولی شش ماهه فدرال رزرو بود. در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هفته گذشته، مقامات فدرال رزرو تصمیم گرفتند افزایش نرخ بهره را پس از ۱۰ افزایش متوالی نرخ بهره متوقف کنند.

 

با توجه به اینکه تا چه حد در سیاست‌های سخت‌گیرانه پیش رفته‌ایم، تأخیرهای نامشخصی که سیاست‌های پولی بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد و بادهای مخالف احتمالی ناشی از انقباض اعتبارات، FOMC هفته گذشته تصمیم گرفت محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال را بین ۵ تا ۵ حفظ کند.

 

رئیس فدرال رزرو توضیح داد:

تقریباً همه شرکت‌کنندگان FOMC انتظار دارند که تا پایان سال تا حدودی افزایش نرخ بهره مناسب باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا