احتمال تصرف First Republic Bank توسط FDIC

بر اساس گزارش‌های متعدد، بانک First Republic با مشکلات مالی قابل توجهی مواجه است و اگر بانک‌های بخش خصوصی مداخله نکنند، می‌تواند توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) تصاحب شود. گزارش شده است که FDIC پس از افت بیش از ۵۰ درصدی سهام بانک در روز جمعه، با چندین بانک تجاری بزرگ در خصوص خرید First Republic تماس گرفته است.

 

FDIC با عمیق‌تر شدن مشکلات مالی، تصاحب بانک First Republic را در نظر می‌گیرد و از بخش خصوصی می‌خواهد وارد عمل شود

سهام بانک فرست ریپابلیک در این هفته چندین بار در بورس نیویورک متوقف شد و سهام در روز جمعه ۵۰ درصد کاهش یافت و به کمترین حد روزانه ۲.۹۸ دلار برای هر سهم رسید. در پایان معاملات روز جمعه، بیش از ۴۳ درصد کاهش یافت و به ۳.۵۱ دلار برای هر سهم رسید. به گفته منابع به نقل از CNBC، محتمل‌ترین نتیجه برای بانک مشکل‌دار این است که شرکت بیمه سپرده فدرال آن را در اختیار بگیرد.

 

با این حال، این بانک همچنان به راه‌حلی جایگزین برای تصاحب دولت امیدوار است. گزارش شده است که FDIC به دنبال بانک‌های بزرگ‌تری است تا وارد عمل شوند و به وام‌دهنده مشکل‌دار کمک کنند، با JPMorgan Chase و PNC Bank که گفته می‌شود پس از تصاحب FDIC علاقه‌مند به مناقصه برای First Republic Bank هستند. هر دو بانک در حال حاضر ۳۰ میلیارد دلار برای حمایت از First Republic پس از فروپاشی سه بانک بزرگ ایالات متحده در ماه مارس ارائه کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا