امکان بازیابی ۴۰ درصد سرمایه طلبکاران از FTX

طبق گزارش‌ها، شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری جهانی Jefferies Group به این نتیجه رسیده است که طلبکاران FTX می‌توانند تا ۴۰ درصد از پول از دست رفته خود را پس بگیرند.

 

Femenia معتقد است قربانیان FTX می‌توانند بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از سرمایه خود را بازیابی کنند

در مصاحبه‌ای با The Block، جوزف فمنیا، رئیس جهانی تجارت در Jefferies، گفت که نوری در تونل برای طلبکاران FTX وجود دارد که می توانند بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از دارایی‌های خود را بازیابی کنند.

 

این مدیر اجرایی که یک تیم پنج نفره را برای کار بر روی مسائل مربوط به صرافی ورشکسته تشکیل داده است، توضیح داد زمانی که داده‌های جدیدی در مورد ترازنامه FTX وجود دارد، نرخ‌ها ممکن است تغییر کنند. Femenia تخمین زد که FTX بین ۱۰ تا ۱۳ میلیارد دلار به طلبکاران بدهکار است. وی تصریح کرد که بین ۵ تا ۱۰ درصد از این مبلغ باید به وکلا و مدیران مربوط پرداخت شود تا آنها بتوانند به پرونده‌های موکلان رسیدگی کنند.

 

مدیر اجرایی یادآور شد که قربانیان طرح چند میلیاردی پانزی مدوف بیش از ۱۴ میلیارد دلار بازیابی کردند اما بیش از ۱.۵ میلیارد دلار برای هزینه‌های اداری پرداخت کردند کهحدود ۱۰٪ از کل مبلغ می‌شود.

 

 

FTX که توسط دادستان‌های ایالات متحده به عنوان یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های مالی در تاریخ آمریکا توصیف می‌شود، باعث کاهش قابل توجه بازار شد و بسیاری از سرمایه‌گذاران را دست خالی گذاشت. طبق اسناد دادگاه، غول پیشین ارز دیجیتال بیش از ۳ میلیارد دلار به ۵۰ طلبکار برتر خود بدهکار است. برخی از نام‌های برجسته که در معرض این پلتفرم ورشکسته قرار دارند عبارتند از Temasek ،Tiger Capital ،BlackRock ،Thoma Bravo ،Sequoia Capital و غیره.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا