احتمال افرایش سهم روسیه در ماینینگ کریپتو

تحلیلگران روسی معتقدند افزایش فشارهای نظارتی، بار مالیاتی و هزینه‌های انرژی در کشورهایی مانند ایالات متحده و قزاقستان احتمالا منجر به مهاجرت بزرگ جدیدی از ماینرهای کریپتویی خواهد شد. آنها ادعا می‌کنند که تحت چنین سناریویی، روسیه آنچه را که لازم است تا ۱۸ درصد از هش‌ریت جهانی بیت کوین را اشغال کند، به دست می‌آورد.

 

روسیه ممکن است نیمی از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال قزاقستان را جذب کند

روسیه این شانس را دارد که رهبری خود را در زمینه استخراج کریپتو، در پس زمینه تحولات منفی برای صنعت در جاهای دیگر افزایش دهد. به گفته متخصصان Intelion Data Systems، واردکننده و توزیع‌کننده اصلی سخت‌افزار ماینینگ روسیه، سهم این کشور در هش‌ریت بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند به ۱۸ درصد برسد.

 

بر اساس محاسبات مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج، از ژانویه ۲۰۲۲، روسیه تقریباً ۴.۷ درصد از هش‌ریت جهانی را به خود اختصاص داده است و در میان مقاصد اصلی ماینینگ در رتبه پنجم قرار دارد. با این حال، سخت‌تر شدن سیاست‌ها در قبال این بخش در کشورهای پیشرو می‌تواند جرقه‌ای برای مهاجرت بزرگ دیگری از ماینرها باشد، مشابه آنچه پس از سرکوب این بخش توسط چین در سال ۲۰۲۱ رخ داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا