اخبار ایراناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

امکان تبادلات رمزریال با روبل دیجیتال

رییس انجمن بلاک چین روسیه درباره امکان تبادلات با رمز ریال گفت که بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعال هستند و فعالیت دارند و براساس اطلاعاتی که به دست آوردیم امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد.

 

استفاده از رمزریال برای روسیه جذاب است!

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، تکاچوف نماینده دومای روسیه در نشست خبری امروز با موضوع برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی انجمن‌های رمزارز در پاسخ به سؤال ایلنا مبنی بر اینکه با راه‌اندازی رمزریال در ایران آیا امکان تبادلات مالی بر پایه رمزریال با روسیه وجود دارد، اظهار داشت که در روسیه هم به صورت فشرده در حال راه‌اندازی روبل دیجیتال هستیم و بناداریم با روبل دیجیتال فعالیت کنیم و همچنین تبادلات بر پایه رمز ریال جذاب است.

 

همچنین الکساندر براژونیکوف رییس انجمن بلاک چین روسیه در باره سؤال خبرنگار ایلنا مبنی بر امکان تبادلات با رمز ریال گفت:

بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعال هستند و فعالیت دارند و براساس اطلاعاتی که به دست آوردیم امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد.

 

تکاچوف با بیان اینکه زمینه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه رمزارزها فراهم شده اما در این زمینه مسئله بسیار مهم امنیت و اعتماد است، افزود:

هر دو کشور باید بتوانند اعتماد کامل برای انجام این کار داشته باشند و مطمئن شویم که تبادلات با رمز ارزها هیچ ضرری برای کشورها ندارد.

 

براژونیکوف با بیان اینکه تا قبل از علمیات ویژه در اوکراین هم رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌گرفتند، گفت:

پیش از این رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امکان استفاده داخلی نداشت و برای نگهداری و سرمایه‌گذاری در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

وی در ادامه گفت:

سیاست روسیه این است که قوانین مورد نظر درباره استفاده از انواع رمز ارزها را تا پایان سال تکمیل کند.

 

رییس انجمن بلاکچین روسیه افزود:

جلسات درباره همکاری با ایران در این حوزه قبل از فراگیری کرونا آغاز شده بود و علت اینکه امروز این مذاکرات را ادامه می‌دهیم شرایط روسیه پس از علمیات ویژه در اوکراین نیست بلکه کرونا وقفه ای در برگزاری این جلسات ایجاد کرده بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا