اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

علاقه مثبت به Shekel دیجیتال بانک اسرائیل

یک نظرسنجی که توسط بانک مرکزی اسرائیل انجام شد، عمدتاً پاسخ‌های مثبتی را از طرف سهامداران در مورد انتشار احتمالی ارز دیجیتال شیکل نشان داد. تنظیم کننده گفت که بسیاری از شرکت کنندگان در مشاوره عمومی از ادامه توسعه پروژه حمایت می کنند.

 

بانک اسرائیل نتایج حاصل از مشاوره در مورد پروژه دیجیتال shekel را منتشر کرد

مقام پولی اسرائیل اخیراً مقاله‌ای را منتشر کرده است که در آن نتایج رایزنی‌های عمومی برای جمع‌آوری نظرات طرف‌های ذینفع در مورد پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برگزار شده است. رگولاتور اعلام کرد که ۳۳ پاسخ دریافت کرده است که نیمی از آنها از خارج و بقیه از جامعه فین تک کشور است.

اکثر پاسخ دهندگان از طرح انتشار شِکِل دیجیتال حمایت کرده اند و به مزایای خاصی مانند فرصت تشویق رقابت در بازار پرداخت اشاره کرده اند. سپس، زیرساخت جدید ارز دیجیتال می‌تواند نوآوری در سیستم پرداخت اسرائیل را تحریک کند، سیستمی که منتقدان می‌گویند اکنون کاملاً متمرکز است و دارای موانع ورودی بالایی است.

بسیاری از شرکت‌کنندگان بر این باورند که پیشبرد شمول مالی، چیزی که کمیته راهبری Digital Shekel آن را یک مزیت اضافی می‌داند، باید انگیزه اصلی برای صدور CBDC باشد. برخی نیز پیشنهاد کرده‌اند که توسعه صنعت فین‌تک و کاهش هزینه‌ها در سیستم نقدی نیز باید در اولویت‌ها باشد.

 

سوال حریم خصوصی، پاسخ دهندگان را بین آنهایی که اصرار دارند شِکِل دیجیتال باید دارای ویژگی های پول نقد باشد که ناشناس بودن کامل را ارائه می دهد و دیگرانی که از سطحی از محرمانه بودن تراکنش ها پشتیبانی می کنند و در عین حال قوانین ضد پولشویی را حفظ می کنند، تقسیم کرده است تا تلاش ها برای مبارزه با پولشویی انجام شود.

 

تعدادی از شرکت‌کنندگان همچنین موارد استفاده اضافی را برای شِکِل دیجیتال مانند انتقال پرداخت‌های دولتی، از جمله از طریق توکن‌های تعیین‌شده که امکان پرداخت برای اهداف خاص را فراهم می‌کنند، پیشنهاد کرده‌اند. تامین غذا و تامین مراقبت های بهداشتی دو حوزه ای هستند که موسسات و سازمان های غیردولتی می توانند از CBDC برای انتقال اختصاصی استفاده کنند.

 

بانک اسرائیل اعلام کرد که در نظر دارد ارز دیجیتال خود را در پایان سال ۲۰۱۷ راه اندازی کند. این پروژه در سال بعد به حالت تعلیق درآمد اما پس از آن کار در بهار ۲۰۲۱ از سر گرفته شد، زمانی که تنظیم کننده پیش نویس مدلی از CBDC را تهیه کرد، و اکثر پاسخ ها اکنون به نفع آن هستند. با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده، بانک اسرائیل هنوز تصمیم نهایی خود را در مورد شِکِل دیجیتال اتخاذ نکرده است، اما در ماه مارس اعلام کرد که این ارز را تهدیدی برای سیستم بانکی کشور نمی‌داند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا