ابزارهای تحلیل

پلتفرم PooCoin – وبسایت تحلیلی مخصوص شت کوین‌ها!

معرفی PooCoin

پوکوین وبسایت تحلیلی دیفای در جهان است که بالاترین بازدیدها را برخوردار است. PooCoin در میان ۱۰۰۰ وبسایت پر بازدید توانست رتبه ۶۷۲ را به خود اختصاص دهد و این در حالی است که رقیب آن Dextools رتبه ۷۸۹ را دارد. وبسایت پوکوین ایندکسی را برای کلیه قراردادهای توکن در شبکه‌های تحت پوشش ارائه می‌دهد. به علاوه، داده‌های خرید و فروش، جدول‌ها، توکن‌های LP، دارایی‌های کیف‌پول و ویجت‌های مبادله در این پلتفرم وجود دارند.

این پلتفرم رباتی در تلگرام دارد که برای دنبال کردن قیمت واقعی و بروز بازار ایجاد شده است. ویژگی دیگری نیز پلتفرم به تحلیل‌های صرافی غیر متمرکز اضافه کرده است؛ به عنوان مثال ردیاب‌هایی برای ارزش‌گذاری خرید، معاملات فوری پلتفرم و نمودارهای چندگانه ایجاد کرد. همچنین امکان ردیابی کیف‌پول‌های متعدد هم در این پلتفرم وجود دارد. ربات PooCoin نیز معمولاً در گروه‌های رمزنگاری تلگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

معرفی PooCoin

 

تاریخچه پلتفرم پوکوین

اتریوم و صرافی‌های غیرمتمرکز همچون UniSwap انقلابی را در دیفای ایجاد کردند. مبادله‌کنندگان بدون هیچ مکثی قادر بودند تا اتر و یا توکن‌های ERC-20 را مبادله کنند، اما مشکل آنجایی بود که آنها نمی‌توانستند خرید و فروش‌های توکن‌ها را در CoinGecko و CoinMarketCap  در آن واحد ببینند. به همین دلیل، یک ردیاب DEX برای نشان دادن هر خرید و فروشی در شبکه اتریوم مورد نیاز بود.

از آنجایی که BSC در سال ۲۰۲۱ با کارمزدهای پایین خود شناخته شد، این شبکه نسخه‌ی DexTools خود را برای نمایش تحلیل‌های واقعی قراردادهای BSC نیاز داشت و همان موقع بود که پوکوین به عنوان پروتکلی جدید برای تحلیل توکن‌های PancakeSwap ایجاد شد. PancakeSwap بزرگترین صرافی غیرمتمرکز نقدینگی در شبکه زنجیره هوشمند بایننس است که بیش از ۶ میلیارد دلار ارزش قفل‌شده دارد.

 

تاریخچه پلتفرم پوکوین

 

تنها مشکل این صرافی لگ زدن و آهسته بودن در زمان ثبت خرید و فروش‌ها و همچنین عدم نشان دادن فوری لیست قیمت‌ها بود. پوکوین با استفاده از تحلیل‌های مستقیم از بلوک‌های BSC و ادغام آنها در پلتفرم توانست این مشکل را حل کند. همین روش به ایندکس کردن قیمت‌ها با سرعت بالا کمک کرد و تراکنش‌های قراردادهای شبکه را در لحظه نشان می‌دهد.

 

جداول PooCoin

یکی از ویژگی‌های اولیه و جالب این پلتفرم جدول‌بندی آن است. پوکوین به ارائه این ویژگی دقت زیادی می‌کند و دلیل این تمایل هم علاقه شدید کاربران به ردیابی توکن‌های خود و مشاهده خرید و فروش‌های لحظه ای است. کل جستجوگر بلوک BSCScan ایندکس شده است و امکان جستجوی کلیه قراردادهای نقدینگی به صورت خودکار وجود دارد. به عوان مثال، کاربر با تنها کلمه “توکنSafeMoon” می تواند جدول تحلیل آن را مشاهده کند. به علاوه اطلاعات کلیدی و مهمی هم در کنار جدول ارائه می‌شود:

 

جداول PooCoin

 

  • نقدینگی: این پلتفرم توکن‌های LP و میزان نقدینگی را ردیابی می‌کند. در صورتی که توکنی دارای نقدینگی بالاتری باشد، نوسانات کمتری شامل آن خواهد شد.
  • تراکنش‌ها: کلیه تراکنش‌ها را به صورت مستقیم در بخش جستجوگر هدایت می‌کند.
  • قرارداد: در صورتی که که کد منبع تأیید شده باشد، این بخش مستقیماً از BSCScan خوانده می‌شود. همچنین امکان قرار دادن آدرس قرارداد در اپلیکیشن برای مشاهده قراردادها نیز وجود دارد.
  • نگهدارنده‌ها: این بخش نشان‌دهنده نگهدارنده‌ها و تحلیل‌های برترِ توکن‌ها است. پلتفرم، توکن‌های خطرناک را فوراً علامت‎‌گذاری می‌کند تا توسعه‌دهندگان و یا کیف‌پول‌های خاص جلوی افزایش قیمت را با عرضه بیشتر بگیرند.

در صورت تمایل کاربران به افزودن توکن خود به شبکه‌های قابل پشتیبانی، باید توکن‌های LP را در صرافی اضافه کنند و قرارداد خود را برای تحلیل‌های واقعی در پلتفرم قرار دهند.

 

پشتیبانی از چند زنجیره

پوکوین در ابتدا صرفاً برای شبکه بایننس ایجاد شده بود، اما بعدها پشتیبانی از چندین زنجیره دیگر را نیز اعلام کرد که تنها با یک کلیک، تغییر زنجیره ها در پلتفرم انجام می‌شود. در حال حاضر این پلتفرم از شبکه‌های BSC، Polygon و KuChain پشتیبانی می‌کند. در بالای صفحه سمت چپ گزینه امکان تغییر شبکه وجود دارد.

 

پشتیبانی از چند زنجیره در poocoin

 

جدول چندگانه

این پلتفرم گزینه‌ی جدول چندگانه را برای نمایش همزمان چندین جدول ایجاد کرده است. تریدرهایی که مشغول مبادلات چند توکن می‌باشند، قادر هستند تا قیمت‌های لحظه‌ای و واقعی را بدون نیاز به باز کردن صفحه‌های جدا مشاهده نمایند. تعداد جدول‌های قابل پشتیبانی به صورت همزمان ۹ عدد می‌باشد. هر قراردادی هم که توسط شبکه خود پلتفرم پشتیبانی می‌شوند را بدون محدودیتی می توان در جدول‌ها مشاهده کرد.

 

ردیابی کیف‌پول‌ها

پلتفرم موجودی کیف‌پول را با نمایش کلیه توکن‌های متعلق به کیف‌پول متصل ردیابی می‌کند و ارزش آنها را به دلار آمریکا در سمت راست نشان می‌دهد.

کاربران توجه داشته باشند که توکن‌های ایردراپ‌شده در شبکه BSC می‌توانند کلاهبرداری باشند. در صورت مشاهده توکنی با ارزش ۵۰,۰۰۰ دلار و یا بیشتر، آن را ترید نکنید؛ چراکه می‌توانند باعث خالی شدن کیف‌پول شما شوند.

 

ویجت پوکوین

ویجت سواپ توکن زیر هر جدولی در دسترس است و امکان خرید و فروش فوری توکن‌ها بدون صرافی‌های غیرمتمرکز همچون PancakeSwap، را ایجاد می‌کند. این ویجت به طور خودکار کاربران را وارد DEX می‌کند تا به ذخیره زمان تریدرها کمک کرده باشد. با کلیک بر گزینه “Trade” که در بالای صفحه قرار دارد، بخش ویجت نمایان خواهد شد. توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند تا ویجت را در وبسایت خود استفاده کنند تا مبادلات توکن‌ها را فوری انجام دهند. استفاده از ویجت نیز رایگان است.

 

ویجت پوکوین

 

ربات تلگرام

این ربات برای دنبال‌کردن و ردیابی قیمت‌های رمزارزهای منطبق با پلتفرم ایجاد شده اند و رایگان هم می‌باشد. به علاوه، قیمت‌ها با استفاده از این ربات، فوراً در صفحه نمایش داده می‌شوند. در کل، تلگرام اپلیکیشنی پرکاربرد برای گروه‌های کریپتویی است تا قیمت‌های توکن‌ها را بدون نیاز به جستجو کلیدواژه‌ها پیدا کنند.

 

توکن PooCoin

این توکن بازخوردی در شبکه زنجیره هوشمند بایننس است. ۸ درصد مالیات نیز برای کلیه تراکنش‌ها و یا انتقالات توکن بین کیف‌پول‌ها اعمال می‌شود که ۴ درصد آن سوزانده و ۴ درصد دیگر به دارندگان توکن اختصاص داده می‌شود.

 

توکن PooCoin

 

بدیهی است که هر چه میزان توکن نگهداری بیشتر باشد، پاداش پلتفرم به کاربر هم بالاتر خواهد بود. در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۰.۳۰۸۷ دلار آمریکا مبادله می‌شود و حداکثر منبع اعلام شده‌ی این توکن ۱۰ میلیون است.

 

کلام آخر

این پلتفرم عنوان پربازدیدترین وبسایت تحلیلی به شمار می‌آید که بیشترین تعامل با تریدرهای دیفای را به خود اختصاص داده است و حتی توانسته رقبای بزرگ در زمینه تحلیل اتریوم همچون DexTools را پشت سر بگذارد. جدول‌های چندگانه، ربات تلگرام از جمله ویژگی‌های بارز این پاتفرم هستند که آن را به قابل اعتمادترین پلتفرم تبدیل کرده است. کاربران و جامعه دیفای قادر اند تا آینده توکن‌ها را در این پلتفرم مشاهده نمایند.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا