نامه سرگشاده Polygon به پارلمان اتحادیه اروپا

Polygon نامه‌ای سرگشاده به پارلمان اتحادیه اروپا ارسال کرده و به دنبال اصلاحات در ماده خاصی از قانون داده است. در این نامه، هیئت مدیره Polygon اصلاحاتی را در ماده ۳۰ قانون داده اتحادیه اروپا درخواست می‌کند که هیئت مدیره نگران است توسعه بلاکچین در قالب فعلی آن را متوقف کند. شرکت سازنده Polygon، یک پلتفرم بلاکچین چند زنجیره‌ای Proof-of-Stake پیرامون رمز ERC-20 MATIC خود، نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا در رابطه با ماده ۳۰ قانون داده اتحادیه اروپا ارسال کرده است.

 

پیامدهای ناخواسته سیاست اتحادیه اروپا

بر اساس این نامه، قانون داده اتحادیه اروپا، که هدف اصلی آن از بین بردن انحصاراتی است که شرکت‌ها تمایل دارند در مورد داده‌های کاربران خود داشته باشند، ممکن است عواقب غیرقابل پیش‌بینی برای توسعه‌دهندگان بلاکچین داشته باشد.

 

در شکل فعلی، قانون داده اتحادیه اروپا به صراحت توسعه بلاکچین را هدف قرار نمی‌دهد. در واقع، اهداف اصلی قانون مذکور، شرکت‌هایی هستند که از گنجینه داده‌های تولید شده اینترنت اشیا (IoT) بهره می‌برند که در بیشتر موارد، برای طرف‌هایی با منافع قانونی که می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شهروندان اتحادیه اروپا از طریق تحقیق و توسعه با استفاده از این داده‌های غیرقابل دسترس در حال حاضر کمک کند، در دسترس نیست.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا