بازی Plant VS Undead – گیاهان در برابر مردگان متحرک!

بازی‌های بلاکچینی که این روز‌ها تعدادشان از شمارش فراتر رفته با سرعت عجیبی در حال رشد و توسعه هستند، ایده‌های مختلفی در این مجموعه‌ها گنجانده‌ شده و محدودیت‌ها در حال از بین رفتن هستند. در این مقاله قصد معرفی بازی را داریم که با الهام از بازی معروف و پرطرفدار Plants VS zombies طراحی شده است. حتی نام بازی نمایانگر این الهام است که به خودی خود نمی‌تواند چیز بدی باشد. برای آشنایی با بازی Plants VS Undead تا پایان مقاله همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

آشنایی با بازی Plant VS Undead

این بازی دنیایی را روایت می‌کند که در آن گیاهان و حیوانات در هماهنگی کامل زندگی می‌کردند تا اینکه یک شهاب سنگی پر از زامبی‌ها به آن برخورد کرد و “مردگان” شروع به حمله کردند. هدف این بازی برای شما این است که گیاهان را برداشت کنید و مزرعه‌ای مقاوم در برابر مردگان و آب و هوا بسازید.

برای کسانی که Plant vs Zombies را بازی کرده‌اند، با حال و هوای این دنیا نیز آشنا خواهند بود، به‌نوعی می‌توان این بازی را نسخه NFT محور همان Planet VS zombies در نظر گرفت.

بازی به چندین دور تقسیم می شود که در آن شما باید با استفاده از هشت گیاه منحصر به فرد از درخت مادر خود محافظت کنید. ایده این است که شما به طور استراتژیک گیاهان خود را در مقابل حملات مردگان متحرک قرار دهید تا علاوه بر محافظت از درخت مادر، قابلیت ارتقای آنها را نیز بدست آورید. اگر در کشتن مردگان متحرک موفق باشید، امتیاز انرژی دریافت می کنید که می توانید از آنها برای ساخت گیاهان جدید یا ارتقای گیاهان خود استفاده کنید. این نقاط انرژی منابع انرژی نور (LE) نامیده می شوند که می‌توانید آنها را با PVU، توکن بومی بازی یا ابزارهای جدیدتر برای ارتقاء قطعه زمین خود مبادله کنید.

بازی از سه بخش PVP، PVE و Farm تشکیل شده که هم‌اکنون تنها قسمت فارم در دسترس است. در این قسمت کاربران با کاشت بذر‌ها برای بدست آوردن گیاهان جنگی، امتیاز نور و دیگر منابع تلاش می‌کنند. حال این گیاهان بدست آمده در مبارزات PVP و همینطور جنگ با مردگان متحرک به‌کار خواهد آمد.

 

بازی گیاهان در برابر مردگان

 

کسب درآمد از بازی گیاهان در مقابل مردگان متحرک

Plant vs Undead یک بازی بلاکچین بازی برای کسب درآمد است که در آن وظایف خاصی را انجام می دهید و اعتبارات را در قالب منابع انرژی نور (LE) دریافت می کنید. حال می‌توانید این منابع LE را با توکن‌های PVU تعویض کنید. PVU یک توکن مبتنی به شبکه بایننس اسمارت چین است که قابلیت تعویض آن از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سواپ را در خود جای داده است. کابران می‌توانند درآمد خود که در قالب توکن PVU است به ارز دیجیتال BNB یا حتی تتر تبدیل کنند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که برای آپگیرد کردن گیاهان و بدست آوردن امکانات جدید نیاز به خرج کردن منابع نور یا همان LE دارید. پس تمام منابع خود را برای درآمد نمی‌توانید به توکن PVU تبدیل کرده بلکه مازاد آن را می‌توانید تبدیل به درآمد کنید. حال هرچه بیشتر بازی کنید منابع بیشتر و در نهایت درآمد بیشتری حاصل خواهد شد.

 

توکن PVU چیست؟

PVU توکن مادر بازی گیاهان در مقابل مردگان متحرک است. این رمز ارز جنبه درآمدی پروژه را تقویت می‌کند و هم برای تیم توسعه و هم بازی‌کنندگان سود ساز خواهد بود. بازی‌کنندگان جدید برای شروع بازی باید مقداری از این توکن را خریده و آن را در بازی خرج کنند که این اتفاق سود توسعه‌دهندگان بازی خواهد بود. از طرف دیگر بازی کنندگان که به بازی وفادار مانده باشند بعد از مدتی می‌توانند PVU استخراج کنند و با فروش آن به کسب درآمد برای خود بپردازند.

پس مکانیزم اقتصادی PVU یک سازوکار برد برد است. هرچند که توکن‌هایی که برای پاداش دهی طراحی می‌شوند همواره با فشار فروش همراه شده و ریزش قیمت را تجربه می‌کنند. PVU نیز از این امر مستثنی نیست.

با پایان چرخه نزولی بازار رمز ارز‌ها و همچنین پر طرفدار شدن بازی امکان رشد قیمت توکن PVU نیز محتمل است.

 

PVU - Gameplay
PVU – Gameplay

 

حالت‌های مختلف بازی گیاهان در مقابل مردگان متحرک

این بازی چندین حالت یا مود مختلف برای بازی به کاربران ارائه می‌دهد. هرچند که تمام آنها در دسترس نیست طبق نقشه راه در به روز‌ رسانی‌های آتی فعال می‌شوند، با این حال بر اساس برگه سفید (وایت پیپر) پروژه به توضیح آنها می‌پردازیم.

 

حالت دفاعی یا Tower defence

قلب گیم پلی بازی بر اساس سازوکار Tower Defence طراحی شده که در این حالت کاربران با  استفاده از گیاهان باید به دفاع از هجوم مردگان متحرک بپردازند. در ابتدا ۶ گیاه رایگان به بازی‌کننده داده می‌شوند اما جلوتر باید برای بدست آوردن گیاهان جدید‌تر و بهتر تلاش کرد. بدست آوردن گیاهان نیازمند سرمایه‌گذاری زمانی و مالی است. با این حال تمامی آیتم‌ها در قالب توکن NFT طراحی شده‌اند که هرکدام می‌توانند در آینده می‌توانند ارزشمند شوند.

 

حالت PVE

در تجربه بازیکن در مقابل محیط (PvE)، شما خود را در یک جنگل می یابید. درخت مادری که باید از آن دفاع کنید در یک طرف قرار دارد و موجودات مرده مانند لاک پشت‌ها، حلزون‌ها، پروانه‌ها و گرگ‌ها از سمت راست در حال حرکت هستند. در این بین ۸ شبکه وجود دارد که می توانید مجموعه‌ای از گیاهان خود را روی آنها مستقر کنید.

پس از قرار گرفتن، این گیاهان بدون هیچ اقدام عملی از جانب شما از درخت مادر دفاع خواهند کرد. آن‌ها توانایی‌های ویژه‌شان را شلیک می‌کنند و بر اساس قدرتشان خسارت وارد می‌کنند. بازی‌کنندگان می‌توانند با ترکیب قدرت‌ها و نحوه قرارگیری گیاهان به افزایش قدرت آنها کمک کنند.

در حین مبارزه، علاوه بر جمع‌آوری انرژی نور در پایان هر موج مقدار اندکی PVU نیز کسب می کنید. این رمز بازی است که می توان آن را با پول نقد واقعی مبادله کرد. امواج بی پایان هستند، تا زمانی که بازی‌کننده توان مقابله داشته باشد ادامه می‌یابد، درواقع این بازی یک بازی ثبت روکورد است، هرچه بیشتر دوام آورید رکورد بهتری ثبت می‌کنید.

 

حالت PVP

حالت PvP که از نوامبر ۲۰۲۱ شامل مسابقات آرنا رتبه بندی شده است، از یک تجربه گیم پلی مشابه پیروی می کند. با این حال، شما همچنین باید موجودات مرده‌ای را که می‌خواهید علیه حریف خود بفرستید احضار کنید که لایه دیگری از استراتژی را اضافه می‌کند. توجه به این نکته مهم است که هنگام بازی در حالت PvP، از کپی گیاهان NFT خود در نبرد استفاده می کنید، نه از NFT واقعی و ارزشمند خود.

 

گیم پلی بازی PVU
گیم پلی بازی PVU

 

شبیه‌ساز مزرعه

کاربران علاوه بر مبارزات یک مرزعه برای پرورش گیاهان نیز در اختیار دارند. زمانی که خارج از مبارزات هستید باید به مزرعه خود برسید تا بتوانید گیاهان جدید پرورش دهید یا قبلی‌ها را بهبود ببخشید. مزرعه نیازمند آبیاری، مراقبت از تغییرات آب و هوایی و وقت صرف کردن است. اگر از مزرعه خود مراقبت نکنید گیاهان پژمرده شده و از بین می‌روند.

 

بازی گیاهان در مقابل مردگان متحرک برای چه پلتفرم‌هایی طراحی شده است؟

این بازی برای گوشی‌های موبایل هم سیستم عامل اندروید و هم آیفون طراحی شده است. از طرف تیم توسعه اشاره‌هایی به نسخه کامپیوتر هم شده اما فعلا اطلاعاتی از توسعه آن و زمان انتشار در دسترس نیست. دانلود بازی برای گوشی‌های موبایل از طریق سایت رسمی و همینطور پلتفرم‌های دانلود نرم‌افزار برای گوشی‌های اندروید و آیفون امکان‌پذیر است.

 

کلام آخر

تاکنون بازی‌های بسیاری را در زمینه پروژه‌های NFT محور و بلاکچین معرفی کرده‌ایم، اما پروژه گیاهان در مقابل مردگان متحرک ایده‌های نوین و جذابی را در خود به وجود آورده است که نسبت به رقبای خود پا را فراتر گذاشته است. ظاهرا این پروژه پتانسیل همه‌گیری بیشتری را در آینده داشته می‌تواند علاوه بر سرگرمی نقش سرمایه‌گذاری را برای کاربر ایفاد کند. اگر به این پروژه علاقه‌مند شده‌اید، حتما از سایت رسمی آن دیدن کرده و شخصا قسمت‌های مختلف بازی و امکانات آن را تجربه کنید.

امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا