فیلیپ جفرسون به عنوان نایب رئیس جدید فدرال رزرو

سرمایه‌گذاران بر این باورند که پس از تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر افزایش ۲۵ واحدی نرخ وجوه فدرال در ۳ می، به احتمال زیاد نرخ هدف در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ۱۴ ژوئن بدون تغییر باقی بماند. با افزایش تورم در ایالات متحده، دولت بایدن فیلیپ جفرسون را به عنوان نایب رئیس جدید به جای لائل برینارد منصوب کرد. رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که نامزدهای وی نقش مهمی در حفظ ثبات قیمت‌ها و نظارت بر موسسات مالی کشور ایفا خواهند کرد.

 

ابزار Fedwatch به احتمال پایین افزایش نرخ اشاره می‌کند

کمی بیش از یک هفته پیش، در ۳ می ۲۰۲۳، بانک مرکزی ایالات متحده پس از یک چهارم افزایش نرخ بهره، نرخ وجوه فدرال را به ۵.۲۵ درصد افزایش داد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به سرعت تاکید کرد که تورم همچنان یک نگرانی اصلی است و FOMC متعهد است که نرخ تورم را به هدف ۲ درصد کاهش دهد. با این حال، آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که در ۱۰ می منتشر شد، نشان داد که در ۱۲ ماه گذشته، شاخص همه اقلام ۴.۹٪ افزایش یافته است.

 

جمعه گذشته روز سختی برای بازار سهام بود و شاخص‌های S&P 500، میانگین صنعتی داوجونز، نزدک کامپوزیت و شاخص راسل ۲۰۰۰ همگی در قرمز بسته شدند. اقتصاد کریپتو نیز روند نزولی را تجربه کرده است، در حالی که فلزات گرانبها مانند طلا و نقره در خلاف این روند معامله می‌شوند.

 

نشست بعدی FOMC در حال شکل‌گیری است که میخکوب‌کننده باشد، با آخرین داده‌های ابزار CME Fedwatch که نشان می‌دهد به احتمال ۸۴.۵ درصد نرخ بهره بدون تغییر باقی می‌ماند. با این حال، احتمال کمی برای افزایش نرخ بهره یک چهارم به ۵.۵۰ درصد وجود دارد، با ابزار Fedwatch که احتمال تقریباً ۱۵.۵ درصد را نشان می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا