هشدار پیتر شیف درباره ضربه مرگبار دلار آمریکا

پیتر شیف اقتصاددان هشدار داده است که ضربه مرگباری به دلار آمریکا وارد می‌شود و دلار در این بحران مالی وضعیت ارز ذخیره جهانی خود را از دست خواهد داد. شیف تأکید کرد مردم هنوز تمایلی ندارند که آن را یک بحران مالی بنامند، اما این دقیقاً همان چیزی است که هست، با این تفاوت که مقیاس آن بزرگ‌تر است و بسیار تأثیرگذارتر از بحران سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

 

صحبت پیتر شیف در مورد ضربه مرگبار به دلار آمریکا

پیتر شیف، اقتصاددان و تحلیلگر طلا، در مصاحبه اخیر با Commodity Culture که این هفته به اشتراک گذاشت، توضیح داد که ضربه مرگباری برای دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی در راه است.

 

شیف در مورد اینکه آیا دلارزدایی اتفاق می‌افتد و اینکه آیا این یک تهدید واقعی برای وضعیت ارز ذخیره جهانی دلار آمریکا است، گفت:

تنها چیزی که در مورد وضعیت ذخیره دلار شگفت‌آور است این است که هنوز آن را دارد. با وجود تمام کارهایی که انجام داده‌ایم، هنوز این امتیاز را از دست نداده‌ایم.

 

وی توضیح داد:

من فکر می‌کنم بحران مالی فعلی که به تازگی شروع شده است در نهایت ضربه مرگباری را به این وضعیت وارد می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا