پیتر شیف وارد بازار NFT مبتنی بر بیت کوین شد

پیتر شیف، اقتصاددان و مدافع سرسخت طلا، روز جمعه با اعلام شرکت خود در یک فروش هنری آتی حاوی توکن‌های غیرمثلی (NFT) سر و صدای زیادی به پا کرد. این مجموعه‌های دیجیتال منحصر به فرد با استفاده از فناوری نوشته Ordinal بر روی بلاکچین بیت کوین ساخته می‌شوند. ورود غافلگیرکننده شیف به بازار NFT از طریق بیت کوین، کنجکاوی بینندگان را برانگیخته است و آنها را بر آن داشته تا حدس بزنند که آیا منتقد سابق بیت کوین تغییر دیدگاه را تجربه کرده است یا خیر.

 

شیف گفت من هنوز عضوی از آن باشگاه نیستم

برای مدت طولانی، پیتر شیف از منتقدان سرسخت بیت کوین (BTC) بوده است و مکرراً ادعا می‌کند که ارزش این ارز دیجیتال در نهایت به صفر خواهد رسید. او در بحث‌های متعددی شرکت کرده است که در آن به طور مداوم فقدان ارزش ذاتی بیت کوین را به عنوان یکی از آسیب‌پذیری‌های اساسی آن برجسته کرده است. با این حال، علیرغم موضع دیرینه‌اش، شیف اکنون در حال ورود به حوزه توکن‌های غیرمثلی (NFT) است و فروش خود را انجام می‌دهد که از فناوری بلاکچینی که او در طول سال‌ها از آن انتقاد کرده است استفاده می‌کند.

 

شیف در توییتر گفت:

خوشحالم که یک پروژه هنری را با یکی از هنرمندان مورد علاقه‌ام، مارکت پرایس، اعلام کنم.

 

این اقتصاددان افزود:

این همکاری شامل نقاشی اصلی پیروزی طلایی و همچنین مجموعه‌ای از چاپ‌ها و Ordinals است که روی بلاکچین بیت کوین حک شده‌اند. شیف همچنین وب سایتی را به اشتراک گذاشت که مجموعه NFT ایجاد شده توسط Market Price را به نمایش می‌گذارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا