پیتر شیف قرارداد سقف بدهی را محکوم می‌کند

پیتر شیف، اقتصاددان ارشد Europac و نویسنده پرفروش، توافق اخیر دو حزبی در مورد سقف بدهی ایالات متحده را مورد انتقاد قرار داده است. به گفته شیف، این پیشنهاد نمی‌تواند به بودجه‌ای که از قبل تورم‌زده شده است رسیدگی کند و امکان افزایش در چندین حوزه بودجه بدون نظارت را فراهم می‌کند که می‌تواند بدهی ملی ایالات متحده را در دو سال آینده حداقل ۴ تریلیون دلار افزایش دهد.

 

انتقاد پیتر شیف از قرارداد محدودیت بدهی

پیتر شیف، تحلیلگر طلا و اقتصاددان ارشد در Europac، توافق اخیر دو حزبی در مورد محدودیت بدهی ملی ایالات متحده را مورد انتقاد قرار داده است. شیف قرارداد دو ساله پیشنهادی را که گفته می‌شود سقف بدهی را تعلیق می‌کند، ناکافی می‌داند، زیرا به چندین ردیف بودجه اجازه می‌دهد به افزایش خود ادامه دهند و فقط هزینه‌های خاص را محدود کند.

 

شیف در این باره اظهار داشت:

توافق برای افزایش سقف بدهی اجازه می‌دهد تا هزینه‌های نظامی و حقوقی افزایش یابد و تنها هزینه‌های اختیاری را در سطح ۲۰۲۳ برای دو سال محدود می‌کند.

 

شیف که پیش از این از مدیریت دولت ایالات متحده در مورد سقف بدهی انتقاد کرده است، معتقد است که ارقام تعیین شده برای امسال، حتی اگر کاهش داشته باشند، هنوز بیش از حد هستند. او توضیح می‌دهد که قرارداد سقف بدهی اجازه می‌دهد تا حداقل ۴ تریلیون دلار در بدهی ملی ایالات متحده طی دو سال آینده افزایش یابد.

 

از نظر شیف، مشکل واقعی سقف بدهی نیست، بلکه بدهی است که همچنان در حال افزایش است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا