تفاوت Standard Futures و Perpetual Futures در بینگ ایکس

مقایسه Standard futures و perpetual Futures در صرافی BingX

Perpetual Futures یک نوع قرار داد فیوچرز دائمی است که در آن معامله گران میتوانند پوزیشن های خود را تا هر بازه زمانی حفظ کنند، Perpetual Futures و Standard Futures دارای تفاوت ها و شباهت هایی هستند که برای انجام این معاملات باید آنها را بدانید، در ادامه این مقاله به بررسی کامل تفاوت های Standard Futures و Perpetual Futures در بینگ ایکس و جزئیات مربوط به آن میپردازیم.

 

Standard Futures Perpetual Futures
کپی ترید پشتیبانی از کپی ترید پشتیبانی از کپی ترید
کارمزد یک کارمزد گرفته میشود و کارمزد در زمان بستن پوزیشن محاسبه میشود. برای باز و بسته شدن کارمزد گرفته میشود
معاملات همزمان و مشابه هر معامله به طور جداگانه باز میشود و نیاز به مدیریت جداگانه دارد. همه معاملات تبدیل به یک معامله میشوند و مدیریت را ساده‌تر میکنند.
پشتیبانی از فارکس از فارکس، شاخص ها و کالاها پشتیبانی میکند. از فارکس و شاخص ها پشتیبانی نمیکند.
سود دریافتی در سود دریافتی محدودیت وجود دارد، برای BTC، ETH و Forex  مقدار ۲,۰۰۰% سود قابل برداشت است و ۱,۰۰۰% برای آلتکوین ها. هیچ محدودیتی برای حداکثر سود وجود ندارد.
چارت قیمتی چارت قیمتی trading view برای این نسخه قابل مشاهده است. چارت قیمتی پرپچوال خود این صرافی قابل مشاهده است.
قیمت ورود به دلیل عدم پشتیبانی از سفارشات لیمیت، اسپرد قیمتی وجود دارد(پوزیشن با قیمتی متفاوت نسبت به آنچه تعیین کرده اید باز میشود، برای برخی ارزها کم و برای برخی دیگر زیاد) پشتیبانی از سفارشات لیمیت، در سفارشات لیمیت پوزیشن دقیقا در قیمت خواسته شده و یا با قیمتی بهتر باز میشوند.

در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر این نوع معاملات و موارد مربوط به آن میپردازیم، پس تا پایان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

صرافی‌های جایگزین بایننس بینگ ایکس

 

Perpetual Futures در صرافی BingX

میتوان گفت که یکی از محبوب ترین محصول قرار دادی در bingx.com قرارداد Perpetual Futures است، این قرار داد با USDT انجام میشود و تاریخ سر رسید نداشته و هرگز منقضی نمیشود. این نوع قرار داد در سال های اخیر بین سرمایه گذاران فیوچرز صرافی بینگ ایکس بسیار محبوب شده است و بخش اعظم این محبوبیت به دلیل نداشتن تاریخ انقضا میباشد.

معامله گران در این نوع معامله میتوانند موقعیت های خود را برای مدت طولانی تری نگه دارند تا نسبت به روندی که در نظر گرفته اند بتوانند سود بیشتری کسب کنند. در این نوع معامله شما میتوانید زمانی که قیمت پایین است معامله خود را باز کنید و مدت طولانی ای این معامله را باز نگه دارید تا بتوانید سود بیشتری کسب کنید.

قیمت ها به صورت میانگین وزنی از بازار های بایننس، OKX و Huobi گرفته شده است و تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا نهنگ های بازار نتوانند قیمت ها را دستکاری مخربانه کنند و سرمایه گذاران را دچار ضرر کنند، همچنین صرافی بینگ ایکس از Funding Rate یا نرخ بودجه برای حفظ تعادل بین معاملات Short و Long استفاده میکند.

بر خلاف اکثر بازار های دیگر، صرافی بینگ ایکس دارای اهرم های بسیار بالایی برای قرار دادهای Perpetual Futures میباشد، حداکثر اهرم به جفت ارز معاملاتی بستگی خواهد داشت برای مثال در جفت ارز BTC/USDT حداکثر اهرم ۱۰۰ برای سرمایه گذاران در دسترس میباشد. معامله گران پس از باز کردن پوزیشن خود طیف گسترده ای از اهرم ها را برای انتخاب دارند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد این صرافی پیشنهاد میشود از مقاله صرافی BingX، همراه با کپی ترید + آموزش کامل ویدیویی بازدید نمائید.

 

حالت های Cross margin و Isolated margin

Perpetual Futures در صرافی بینگ ایکس این امکان را میدهد که بین حالت های cross-margin و isolated-margin جا به جا شوید، isolated-margin برای معامله گران کوتاه مدت مناسب است تا بتوانند استراتژی های کنترل ریسک خود را بهتر اجرا کنند ولی cross-margin برای معامله گران پوشش ریسک مناسب تر است.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله معاملات فیوچرز در صرافی بینگ ایکس، آموزش ویدیویی بازدید نمائید.

مقایسه پرپچوال فیوچرز با استاندارد فیوچرز در صرافی بینگ ایکس

 

ویژگی های Perpetual Futures

در این قسمت به بررسی ویژگی های مربوط به Perpetual Futures در صرافی بینگ ایکس میپردازیم. قرار داد های Perpetual Futures با USDT انجام میشود و یکی از جفت ارز USDT میباشد، معاملات Perpetual Futures از Limit Order, Market Order, and Trigger Order پشتیبانی میکند در حالیکه معاملات فیوچرز استاندارد از Limit Order پشتیبانی نمیکند.

در معاملات Perpetual Futures برای آسانی مدیریت حساب، چندین معامله با هم ترکیب میشوند در حالی که در فیوچرز استاندارد هر معامله نیاز به مدیریت مستقل دارد.

در معامله Perpetual Futures از Mark price برای محاسبه سود و زیان به دست نیامده استفاده میشود، نرخ کارمزد برای اینگونه معاملات ۰.۰۴۵% برای Taker و ۰.۰۲۰% برای Maker میباشد. نرخ کارمزد معامله برای قرار داد های فیوچرز در حال حاضر برابر با ۰.۰۴۵% بوده و برای Copy trade میزان کارمزد برای ۰.۰۳۷۵% میباشد.

بودجه لازم برای تامین اینگونه معاملات از کاربرانی که پوزیشن دارند جمع‌آوری میشود، اگر نرخ مثبت باشد لانگ ها هزینه تامین مالی را به شورت ها پرداخت میکنند و اگر منفی باشد شورت ها به لانگ ها پرداخت میکنند، اهرم در معاملات آتی استاندارد از ۱ تا ۱۵۰ میباشد و در معاملات Perpetual Futures از ۱ تا ۱۰۰ میباشد.

 

جمع‌بندی

سرمایه گذاران میتوانند از طریق معاملات Perpetual Futures در صرافی بینگ ایکس درآمد بیشتری نسبت به معاملات دیگر کسب کنند البته این نوع معامله مناسب افرادی است که آموزش کافی دیده اند و تجربه کافی برای انجام معامله را دارند تا بتوانند بیشتر از معاملات دیگر از بازار ارز های دیجیتال سود به دست آورند. در بالا به بررسی معاملات فیوچرز استاندارد و Perpetual Futures پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۳.۹/۵ - (۹ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا