مبتدی

ارز دیجیتال Pepe، قورباغه‌ای در طلب جایگاه سگ‌ها

با شنیدن نام Pepe مسلما آن میم قورباغه جذاب را به خاطر خواهید آورد که جزو محبوب‌ترین میم‌های اینترنتی است. با توجه به مدت زمان کمی که از راه‌اندازی ارز دیجیتال Pepe گذشته است، این میم کوین بسیاری از کاربران ارز دیجیتال را تحت تاثیر خود قرار داده و رشد خوبی از زمان راه‌اندازی خود داشته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این میم کوین با نماد پپه قورباغه بپردازیم و جزئیات آنرا بررسی کنیم.

 

ارز Pepe

ارز پپه یک میم کوین یا شت کوین جدید است که با استفاده از محبوبیت میم اینترنتی پپه قورباغه سعی دارد نامی برای خودش در بازار ارز‌های دیجیتال دست و پا کند. با الهام گرفتن از پپه قورباغه که توسط Matt Furie خلق شده بود و محبوبیت بالایی در بین عموم مردم پیدا کرد، این میم کوین نیز به دنبال همان مقدار محبوبیت در بازار ارزهای دیجیتال است.

با روندی که میم کوین پپه در حال طی کردن است بار دیگر می‌خواهد ثابت کند که میم کوین‌ها می‌توانند نقش مهمی در بازار‌های مالی داشته باشند و در رده‌های بالای بازار قرار بگیرند، همانطور که دوج کوین و شیبا اینو به این امر دست پیدا کردند. این ارز دیجیتال خود را قاتل دوج کوین، شیبا اینو و میم کوین‌های با تم سگ معرفی می‌کند و به دنبال دست یافتن به جایگاه آن‌ها می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود برای درک بهتر این گونه ارزهای دیجیتال از مقاله شت کوین چیست؟ + آموزش خرید Shitcoin بازدید نمائید.

توکن پپه قورباغه

 

تاریخچه ارز PEPE

ارز پپه در ماه آوریل سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد و اولین تراکنش آن در تاریخ ۱۸ اوریل در اتر اسکن مشاهده شد. کمتر از سه هفته بعد، این ارز دیجیتال به ارزش بازاری بالغ بر ۴۲۰ میلیون دلار رسید و به جمع صد ارز برتر بازار وارد شد. به دلیل محبوبیت و رشد سریع، این ارز دیجیتال به سرعت در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال نیز لیست شد.

 

Roadmap ارز پپه

به طور کلی Roadmap یا نقشه راه این ارز دیجیتال به سه بخش کلی تقسیم شده است و تا کنون نقشه راهی فراتر از این برای این ارز دیجیتال مشخص نشده است، نقشه راه به سه بخش تقسیم شده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

فاز اول

این قسمت از نقشه راه شامل راه‌اندازی توکن بر بستر اتریوم، لیست شدن در وبسایت‌های Coingecko و Coinmarketcap، به دست آوردن حداقل هزار هولدر این ارز و تبلیغ و ترند شدن در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر بوده است.

فاز دوم

در این مرحله تیم به دنبال همکاری با رسانه‌ها و خبرگذاری‌های مختلف بوده تا بیشتر معرفی شود و سپس راه‌اندازی گروه دیسکورد برای هولدر ها در اولویت قرار داشت. پس از آن رسیدن به حداقل ۱۰,۰۰۰ هولدر و لیست شدن در صرافی‌های متمرکز در این مرحله مد نظر بوده است.

فاز سوم

فاز سوم شامل ایجاد آکادمی و ابزار‌های مخصوص پپه است که تا کنون در مورد جزئیات آن اخباری منتشر نشده است، همچنین رسیدن به ۱۰۰,۰۰۰ هولدر و برترین میم کوین بازار ارز‌های دیجیتال شدن نیز در بین اهداف فاز سوم دیده می‌شود.

 

توکنومیک توکن PEPE

نام این ارز دیجیتال Pepe است و نماد اختصاری آن PEPE می‌باشد، pepe.vip بر بستر اتریوم راه‌اندازی شده و طبق داده‌های اعلام شده توسط وبسایت Coinmarketcap.com، تعداد کل ارزهای قابل عرضه برابر با ۴۲۰,۶۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰  واحد می‌باشد که ۹۳ درصد از این تعداد در حال گردش در شبکه بوده و در دسترس می‌باشد.

پس از راه‌اندازی، ۹۳ درصد از کل عرضه به استخر نقدینگی ارسال شد و مقدار باقی مانده در کیف پول pepecexwallet.eth قرار داده شد تا صرف هزینه‌های لیست شدن در صرافی‌های مختلف و هزینه‌های پیشرفت و توسعه این ارز دیجیتال شود.

 

قیمت ارز پپه

عوامل زیادی از جمله احساسات بازار، پذیرش توسط جامعه ارز دیجیتال، کاربرد‌های آن ارز، شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال و بسیاری موارد دیگر بر قیمت ارز Pepe تاثیر‌گذار هستند و می‌توانند بر روند قیمتی این ارز دیجیتال تاثیر بگذارند. در زمان نوشتن این مقاله حدود چند هفته از راه‌اندازی ارز PEPE گذشته است و در این مدت قیمت ارز پپه رشد قابل توجهی داشته است.

ارز پپه 2

ارزش بازار این ارز دیجیتال در زمان نوشتن این مقاله برابر با ۵۲۴,۰۸۸,۵۰۸$ است و قیمت این ارز درحال حاضر برابر با ۰.۰۰۰۰۰۱۱۷۹$ می‌باشد، برای اطلاع از جزئیات دقیق و قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از صفحه قیمت لحظه ای ارز PEPE بازدید نمائید.

 

خرید ارز PEPE

ارز PEPE در چندین صرافی متمرکز معتبر لیست شده است که می‌توانید از طریق آن‌ها ارز PEPE را خریداری کنید، صرافی‌های Hotbit، ZT، CoinW، DigiFinex، SecondBTC، Hotcoin Global، BingX، Bitmart، LBank، BKEX، CoinEx، MEXC، Bitget، Poloniex، Huobi، Gate.io و OKX از جمله صرافی‌های متمرکزی هستند که می‌توانید ارز PEPE را از آن‌ها خریداری کنید، همانطور که متوجه هستید ارز دیجیتال Pepe بر بستر اتریوم راه‌اندازی شده است و ارز PEPE را می‌توانید از صرافی غیر‌متمرکز Uniswap نیز خریداری کنید.

توکن PEPE 3

در صفحه آموزش صرافی‌ها، تیم ارزیدو به بررسی و آموزش کامل صرافی‌های غیر‌متمرکز و متمرکز پرداخته است، برای یادگیری نحوه کار با صرافی‌های مختلف و کسب اطلاعات کامل در این زمینه پیشنهاد می‌شود از این صفحه بازدید نمائید.

 

کیف پول ارز دیجیتال PEPE

همانطور که در بالا اشاره کردیم ارز دیجیتال PEPE بر بستر اتریوم راه‌اندازی شده است به این ترتیب اکثر کیف پول‌هایی که از ارز اتریوم پشتیبانی می‌کنند برای حفظ و نگهداری ارز PEPE مناسب هستند، در ادامه به معرفی چندین کیف پول مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال PEPE می‌پردازیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول‌ها و امنیت آن‌ها پیشنهاد می‌شود از صفحه آموزش کیف پول وبسایت ما بازدید نمائید.

  • Trust Wallet
  • Metamask
  • Exodus wallet
  • Atomic Wallet
  • Cryto.com
  • Ledger

 

توکن PEPE بر بستر کدام بلاکچین است؟

همانطوری که در بالا اشاره کردیم نام این ارز دیجیتال Pepe بوده و نماد اختصاری آن در بازار ارز‌های دیجیتال PEPE می‌باشد. توکن PEPE بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده است و شبکه اثبات سهام اتریوم تراکنش‌های PEPE را پردازش می‌کند.

توکن پپه قورباغه2

 

ریسک های سرمایه گذاری در ارز پپه

در هنگام خرید هر ارز دیجیتال، چالش‌ها و خطرات بسیاری وجود دارد که هر خریدار باید آن‌ها را بداند، این ریسک و چالش‌ها برای میم کوین‌ها بسیار بیشتر است. در این قسمت قصد داریم به بررسی خطرات و چالش‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارز پپه بپردازیم.

 

سازندگان ناشناس ارز پپه

سازندگان و خالقین ناشناس در ارز‌های دیجیتال بسیار رایج هستند برای مثال خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو بعد از سال‌ها همچنان ناشناخته است، در مورد پپه هم این مسئله وجود دارد و خالق ارز پپه نیز ناشناس می‌باشد اما ناشناس بودن خالق بیت کوین برای سرمایه گذاران آن نگران کننده نیست.

برای مثال خالق ناشناس Squid که این ارز را بر اساس سریال Squid Game ساخته بود پس از مدتی تمامی پول سرمایه گذاران این ارز را به سرقت برد، البته این موضوع همیشه در مورد سازندگان ناشناس صدق نمی‌کند اما احتیاط شرط بسیاری مهمی در سرمایه گذاری است.

سو استفاده از قرار داد های هوشمند

بهره‌برداری از قرار داد‌های هوشمند یک خطر رایج در مورد ارز‌های دیجیتالی است که در استخر نقدینگی DeFi مستقر هستند، بدون حسابرسی مناسب، قرار داد‌های هوشمند ممکن است با نواقصی روبرو شوند که اشخاص بتوانند از آن نواقص در جهت منافع شخصی سو استفاده کنند.

نوسانات بسیار بالا

پپه یک میم کوین است و نوسانات در میم کوین‌ها یک امر رایج است، دوج کوین یک نمونه مشهور نوسانات در زمینه میم کوین‌ها می‌باشد، درست است که بسیاری از سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در دوج کوین سود‌های بسیار زیادی کسب کرده‌اند اما سود‌های بزرگ در میم کوین‌ها همیشه با ریزش‌های سنگین همراه بوده است.

رشد در میم کوین‌ها همانند بالا رفتن از پله و ریزش در میم کوین‌ها همانند پایین آمدن همان مسیر با آسانسور است، همانطور که می‌توانید مشاهده کنید ارز پپه در این مدت کوتاه با نوسانات و ریزش‌های متعددی روبرو شده است.

 

ارتباط ارز پپه با سازنده میم پپه قورباغه

شاید تصور کنید که این ارز دیجیتال با میم اینترنتی پپه قورباغه یا مت فیوری سازنده این میم اینترنتی در ارتباط است اما اینطور نیست و به هیچ وجه ارتباطی بین ارز پپه با مت فویری تائید نشده است، قرار دادن نام PEPE بر روی این ارز دیجیتال برای شیوع بیشتر این ارز دیجیتال بوده است و ارز پپه از محبوبیت  این میم استفاده کرد تا بتواند زود تر شناخته شود و الهام گرفتن از این میم فقط به این دلیل بوده است.

 

جمع‌بندی

ارز Pepe یک میم کوین است که مدت زمان زیادی از راه‌اندازی آن نمی‌گذرد، این میم کوین الهام گرفته از میم اینترنتی پپ قورباغه قصد دارد به رده‌های بالای بازار ارز دیجیتال برسد و راه شیبا اینو و دوج کوین را طی کند، از راه‌اندازی پپه تا کنون زمان زیادی نمی‌گذرد اما این میم کوین رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.

باید دید که ادامه روند این میم کوین چگونه خواهد بود و چه مسیری را در پیش خواهد گرفت. در بالا به بررسی ارز Pepe و موارد مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا