پنگ ژونگ (Peng Zhong) مدیرعامل شرکت Ignite

زندگینامه پنگ ژونگ

پنگ ژونگ مدیرعامل شرکت Ignite می‌باشد؛ البته که این شرکت پیش‌تر با نام Tendermint شناخته می‌شد. این شرکت اکنون در ساخت نرم افزار بلاکچین فعالیت دارد و از شبکه Cosmos با توکن بومی Atom حمایت می‌کند. ژونگ سال ۲۰۱۵، به‌عنوان مدیر ارشد طراحی، به ایگنایت پیوست. دلیل شهرت و شناخته شدن او هم ایجاد اولین کیف‌پول دیجیتالی کازماس بود که در ابتدا وویجر (Voyager) نام داشته و بعدها نام لونی (Lunie) را به خود گرفت.

ژونگ درحال حاضر رهبری ایگنایت را برعهده دارد و یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی اکوسیستم  کازماس می‌باشد. از دلایل ساخت این اکوسیستم، امکان همکاری بین بلاکچین‌های مختلف بود تا بدین طریق، جریان اطلاعات و تراکنش‌ها را تسهیل کرده و خود را به‌عنوان”اینترنتِ بلاکچین” معرفی کند.

محصول کمکی ایگنایت شامل Tendermint Core می‌باشد. این محصول راه حلی را ایجاد کرد تا با استفاده از پروتکل خطای بیزانسی (Byzantine) از خطاهای شبکه بلاکچین جلوگیری کند. نتیجه این فرآیند باعث شد تا شبکه بلاکچین، درهنگام بروز خطای سیستم، مقاوم عمل کند.

 

پنگ ژونگ در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱، سال پرمشغله‌ای برای پنگ ژونگ بود. شرکت ایگنایت سیستم ارتباط بلاکچین خود را در ماه مارس راه اندازی کرد تا باعث بهبود ارتباط بین شبکه‌های مختلف شود.

در اواخر سال ۲۰۲۱، این پلتفرم حدود ۲۰ شبکه بلاکچین طراحی کرد، که ماهانه بیش از ۱ میلیون تراکنش را انجام می‌دهد. ژونگ در نوامبر همان سال طی صحبت‌هایی در کوین‌گراف نسبت به این پروژه ابراز خوش‌بینی کرد و اعلام کرد که تعداد شبکه بلاکچینی که از IBC استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد تا پایان سال ۲۰۲۲ از مرز ۲۰۰ شبکه نیز خواهند گذشت.

پلتفرم Cosmoverse مفهوم دیگری را با نام لیکوئید استیکینگ در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. به گفته ژونگ، این پروتکل به‌گونه‌ای طراحی شده تا کاربران بتوانند به‌ طور همزمان استیکینگ را انجام داده و نقدینگی را به صرافی‌های غیرمتمرکز ارائه دهند. این استراتژی باعث می‌شود که بازدهی افراد با سرمایه‌گذاری در چندین پلتفرم افزایش پیدا کند.

کازماس برای حمایت از پروژه‌های خود، از یک صندوق دارایی ۲۰ میلیون دلاری در ماه مارس رونمایی کرد. براساس اعلام این شرکت، صندوق نقدینگی را در اختیار پروژه‌های نوپا قرار می‌دهد تا به توسعه‌ آن‌ها کمک کند.

پنگ ژونگ در سال 2021

 

پنگ ژونگ در سال ۲۰۲۲

درحال حاضر تیم Peng Zhong، بر روی ارتقاء تعدادی از شبکه ‌های کازماس کار می‌کند. به‌عنوان مثال ویژگی امنیت اینترچین را در نظر بگیرید که باعث شده تا زنجیره‌ها‌ی اصلی به وسیله فرآیند اعتبارسنجی، امنیت خود را به زنجیره‌های کوچک‌تر بدهند. علاوه براین، توسعه پروژه‌های جدید باعث می‌شود تا در مراحل اولیه خود، به جامعه کازماس معرفی شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های آینده‌ شبکه کازماس، حساب‌های اینترچین می‌باشد که کاربران از طریق آن می‌توانند حساب‌های وابسته به شبکه بلاکچین را کنترل کنند. همچنین کازماس، در نیمه اول سال قصد دارد تا مجموعه‌ای از شبکه‌های آزمایشی را ایجاد کند تا کاربران بتوانند عوامل آسیب ‌پذیر را قبل از راه‌اندازی رسمی بررسی کنند.

احتمالاً کازماس در سال ۲۰۲۲ به دنبال افزایش راه اندازی سیستم‌های بلاکچین جدید باشد. به گفته‌ی ژونگ برخی از پروژه‌های نوپای این پلتفرم هنوز در مرحله بتا قرار دارند؛ درست همانند پروتکل منحصر به فرد Pylon، که مبتنی بر کازماس است و باعث شده‎ تا علاقه‌‌مندان مارکت پلیس‌های NFT خود را بدون مهارت برنامه‌نویسی راه‌اندازی کنند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا