بازی PEGAXY، شبیه ساز اسب سواری همراه با درآمد!

بازی PEGAXY، یک بازی P2E (کسب درآمدی) و PVP (رقابتی) است، که در این بازی شما با اسب‌های افسانه‌ای خود که با نام “Pega” یا “Pegasus” شناخته می‌شوند و به صورت NFT هستند، در مقابل ۱۴ اسب دیگر، که متعلق به دیگر بازیکنان هستند، مسابقه می‌دهید. هر مسابقه دارای متغیرهای عنصری و تصادفی است، که شامل باد، آب، آتش، سرعت و غیره می‌باشد.

 

بازی پگاکسی

در بازی پگاکسی، بازیکنان می‌توانند مهارت اسب‌های خود را ارتقا دهند، تا در یکی از ۳ جایگاه برتر به عنوان برنده مسابقه قرار بگیرند و توکن VIS (Vigrus) که توکن بومی این بازی است را به عنوان پاداش، دریافت کنند. در بازی پگاکسی، شما قادر خواهید بود عملیاتی مانند پرورش، ادغام، اجاره، خرید و فروش اسب‌ها ‌را انجام دهید.

فروش اولیه ان اف تی ۵,۰۰۰ پگاسوس، در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد، در نوامبر همان سال بازی PEGAXY به همراهی IDO راه‌اندازی شد. ۵,۰۰۰ پگاسوس اولیه، اصلی ترین اسب‌های بازی هستند، زیرا تنها پگاسوس‌هایی هستند که توسط تیم توسعه‌دهندگان پگاکسی ساخته شده‌اند، و تمام پگا‌سوس‌هایی که بعد از این ۵,۰۰۰ تا به وجود آمده‌اند، داخل بازی مینت یا ساخته شده‌اند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

بازی پگاکسی

 

آپدیت ۲۰۲۳ بازی پگاکسی

بازی در حال حاضر قابل انجام نمی‌باشد و طبق اطلاعیه‌ای که در سایت Pegaxy.io آمده است، آنها در حال عرضه آپدیت جدیدی برای بازی می‌باشند. همانطور که می‌دانید، پگاکسی یک بازی تحت وب ۲/۳D بوده و از تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۲۳، قابل بازی نمی‌باشد، زیرا سازندگان آن در حال ساختن یک بازی ۳ بعدی هستند که توسط بازیکنان کنترل شود.

زمان عرضه دوباره و نسخه ۳ بعدی بازی هنوز اعلام نشده، به محض منتشر شدن اطلاعات جدید، این مقاله آپدیت خواهد شد.

 

سازنده بازی PEGAXY

تیم Mirai Labs، که در توسعه بازی‌های Web3 تخصص دارد، بازی پگاکسی را در فبریه ۲۰۲۱ تاسیس کرده است؛ از آن زمان تا به حال این تیم توانسته بیش‌ از ۹۰ کارمند در زمینه‌های طراحی بازی، مهندسی، اقتصاد، توسعه بلاکچین، Unity، HR، هنر، پشتیبانی و موارد دیگر … استخدام کند. موئسسان و اعضای اصلی این تیم Corey Wilton و Steve Nguyen می‌باشند.

 

بازی پگاکسی برای چه پلتفرم هایی طراحی شده است؟

این بازی در مرورگر کامپیوتر و بر روی سیستم عامل‌های Android و iOS، قابل اجرا است. در نظر داشته باشید که در اپلیکیشن موبایل پگاکسی، در حال حاظر فقط بخش مسابقات در دسترس می‌باشد، بخش‌های دیگر این پلتفرم مانند: بخش اجاره پگاها، مارکت‌پلیس بازی و عملیات پرورش، هنوز در دسترس نمی‌باشند، اما در آینده قرار است قدم به قدم این بخش‌ها به اپلیکیشن بازی در موبایل‌ها، اضافه شوند.

 

آیا بازی پگاکسی رایگان است؟

خیر، برای شرکت در مسابقات بازی حتماً باید یک پگاسوس خریداری یا اجاره کنید.

 

آموزش شروع بازی Pegaxy

در بازی پگاکسی، هر پگا فقط ۲۵ بار در روز می‌تواند مسابقه دهد. آغاز بازی و شرکت در مسابقات به شکل زیر می‌باشد:

 • وارد وب‌سایت Pegaxy شوید و روی گزینه “Play Now” کلیک کنید.
 • سپس روی گزینه “Racing” کلیک کرده تا صفحه زیر باز شود.

آموزش شروع بازی در بازی Pegaxy

 • در قسمت “Pick a Pega” یکی از پگاهای خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “START” کلیک می‌کنیم.
 • در این مرحله باید چند لحظه منتظر بمانید تا بازی رقیب‌های رندوم دیگر و همچنین یک مسابقه برای اسب شما پیدا کند.
 • مسابقه آغاز می‌شود؛ هر مسابقه ۱ تا ۲ دقیقه طول می‌کشد و کاملا به صورت خودکار انجام می‌شود.
 • پس از به پایان رسیدن مسابقه، اگر برنده شوید و در یکی از ۳ جایگاه برندگان قرار گرفته باشید، می‌توانید پاداش خود را دریافت کنید.

 

گیم پلی بازی PEGAXY

بازی پگاکسی بسیار آسان می‌باشد و عناصر بسیار کمی دارد، در واقع همه چیز به شانس بستگی دارد و گیم پلی بازی مبتنی بر مهارت فیزیکی بازیکنان نمی‌باشد، همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، حتی مسیر مسابقات و عوامل محیطی آن به طور تصادفی انتخاب می‌شوند. اما توسعه‌دهندگان این بازی قصد دارند در آینده برنامه‌هایی را بر روی پلتفرم پگاکسی اجرا کنند، که طبق آن برنامه‌ها، بازی پگاکسی بیش‌تر به مهارت بازیکنان وابسته باشد.

هر پگاسوس ویژگی های خاص خود را دارد، که به آن این اجازه را می‌دهد تا در هر شرایط سخت و تصادفی که قرار گرفت، بتواند توان خود را حفظ کند، بنابراین پگاسوس‌های قوی‌تر، شانس برنده شدن بیش‌تری دارند.

برای ایجاد تنوع در گیم پلی بازی، پگاکسی یک مدل ۳D ارائه می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد تا مسابقه پگاسوس خود را در متاورس تماشا کنید.

 

اسب های بازی Pegaxy و ویژگی آنها

در این بازی ۴ دسته اسب وجود دارد، که در زیر به معرفی کردن آنها می‌پردازیم.

Zan: زان قدرت مقابله با عنصر باد را دارد، به طوری که باد بسیار شدید را تحمل می‌کند. نقاط قوت آن شامل ثبات و پایداری بالا می‌باشد.

اسب های بازی Pegaxy

Klin: کلین قدرت مقابله با عنصر آب را دارد، به طوری که درون رگ‌هایش آب جریان دارد. این اسب بهترین عملکرد را در هوای بارانی و زمین‌های مرطوب مسابقه دارد. به طور کلی این پگاسوس در شرایط سخت آب و هوایی به خوبی دوام می‌آورد

اسب های بازی Pegaxy1

Campona: کامپونا قدرت مقابله با عنصر آتش را دارد، اصالت این اسب بسیار کمیاب است و چیزی که آن را منحصر به فرد می ‌سازد، توانایی آن در سازگاری و غلبه بر انواع موقعیت‌های آتشین است. کامپونا‌ها نماد مبارزه و مقاومت هستند و همچنین به خدایان بازی، معروف می‌باشند.

اسب های بازی Pegaxy12

Hoz: هوز دارای قدرت مقابله با برق است. هوز به دلیل ماهیت قدرتمند و با ارزشی که دارد کمیاب‌ترین اسب بازی شناخته می‌شود؛ این پگاسوس به “استاد زمین بازی” معروف است.

اسب های بازی Pegaxy3

 

NFT های بازی پگاکسی

اصلی ترین NFTها در بازی پگاکسی، NFT اسب‌های افسانه‌ای یا همان پگاسوس‌ها هستند. به جز NFT اسب‌ها، NFTهای دیگری در بازی پگاکسی وجود ندارد.

 

استادیوم بازی پگاکسی

مالکیت یک استادیوم یا پیست مسابقه در متاورس بازی پگاکسی، یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد می‌باشد. هر پیست دارای یک ویژگی خاص و غالب، مانند: آب، باد، قدرت، سرعت یا غیره می‌باشد.

بر اساس میزان مسابقاتی که در هر استادیوم برگزار می‌شود، استادیوم‌ها درصد معینی از درآمد اکوسیستم بازی را به دست خواهند آورد. هنگام مسابقه در پگاکسی نمی‌توان استادیوم ها را به طور خاص انتخاب کرد، زیرا توسط خود پلتفرم بازی به صورت رندوم و تصادفی برای بازیکنان انتخاب می‌شوند، بنابراین توزیع درآمد بین صاحبان استادیوم‌ها کاملاً به صورت مساوی انجام می‌شود.

استادیوم بازی پگاکسی

 

کسب درآمد از بازی PEGAXY

در بازی پگاکسی شما با شرکت در مسابقات و برنده شدن در آن می‌توانید درآمد کسب کنید. همچنین از آنجایی که تمام اسب‌های داخل این بازی به شکل NFT می‌باشد، می‌توانید آنها را خرید و فروش کنید یا بر روی آنها سرمایه‌گذاری نمایید. به‌هرحال مانند تمام پروژه‌های NFT و بازی‌‎های بلاکچینی، تحقیقات خود را کامل کنید و پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید.

به طور کلی، کسب درآمد از بازی پگاکسی از راه‌های زیر امکان‌پذیر است:

مسابقات

مسابقات اسب‌ها مضمون اصلی این بازی است، همانطور که پیش‌تر گفته شد در این مسابقات اسب‌های شما در کنار اسب‌های ۱۴ بازیکن دیگر مسابقه می‌دهند. این مسابقات ۳ برنده خواهد داشت، اگر اسب شما موفق شود در هر یک از این ۳ جایگاه قرار گیرد، به عنوان برنده پاداش خود را دریافت خواهد کرد.

خرید و فروش

برای انجام عملیات خرید و فروش NFT اسب‌ها، می‌توان از مارکت‌پلیس بازی استفاده کرد. بازیکنان در این مارکت‌پلیس می‌توانند NFTها را به دو روش، خریداری کنند یا به فروش برسانند؛ این دو روش عبارت اند از:

 • خرید مستقیم: در این روش، شما به سادگی NFT خود را با قیمت مشخصی که برای آن تعیین می‌کنید، در مارکت‌پلیس قرار می‌دهید و خریدار با پرداخت آن مبلغ، NFT را از شما می‌خرد.
 • خرید از مزائده‌ها: در این روش، شما NFT خود را در مزائده‌های بازی قرار می‌دهید و در بهترین قیمت پیشنهادی از طرف خریدار، آن را به فروش می‌رسانید.

پرورش دادن اسب

پرورش اسب‌ها و سپس فروش آنها یکی از راه‌های درآمدزایی دیگر در این بازی می‌باشد. شما می‌توانید آن‌ها را، به تعداد دفعات محدودی، که به میزان کمیابی‌شان بستگی دارد، پرورش دهید. در نظر داشته باشید که پگاها دارای جنسیت می‌باشند، پس بدیهی‌ است که برای پرورش آن‌ها به هر دو جنسیت نیاز است. شما می‌توانید اسب‌های تازه متولد شده خود را اجاره دهید، به فروش برسانید یا با آن در مسابقات شرکت کنید و درآمد کسب کنید.

اجاره دادن اسب

اگر اسب‌های زیادی داشته باشیم و زمان زیادی برای شرکت دادن تمام آن‌ها در مسابقات نداشته باشیم، می‌توانیم آن‌ها را به بازیکنان دیگر اجاره دهیم. عملیات اجاره به دو صورت انجام می‌شود؛ بازیکنان می‌توانند فقط مبلغ اجاره یک اسب را به صاحب آن پرداخت کنند، و در ادامه هر پاداشی که توسط آن اسب به دست می‌آورند متعلق به خودشان باشد. در روش دیگر آن‌ها می‌توانند به صورت رایگان یک اسب را از صاحبش اجاره کنند و در ازای آن هر پاداشی را که توسط آن اسب به دست می‌آورند ، با صاحب اسب تقسیم کنند.

داشتن استادیوم

شما می‌توانید یک استادیوم در بازی پگاکسی بخرید و هر بار که میزبان مسابقات در استادیوم خود می‌شوید، پاداش دریافت کنید.

شرکت در تورنومنت Grand Dash

این تورنومنت بزرگ، هر سال در ماه دسامبر میان بهترین مسابقه‌دهندگان سال برگذار می‌شود؛ برنده‌ این مسابقات پاداش بزرگی دریافت خواهد کرد.

شرکت در تورنومنت Grand Dash

 

کیف پول بازی پگاکسی

در داخل سایت Pegaxy.io سه کیف پول ولت کانکت، متامسک و کوین بیس ولت برای استفاده اعضا معرفی شده است.

 

کارمزد فروش در مارکت پلیس بازی پگاکسی

مانند تمام مارکت پلیس‌ها و بازیهای دیگر، شما نیازمند پرداخت کارمزد فروش در این بازی نیز هستید.

 • کارمزد فروش نرمال: ۳%
 • کارمزد فروش در مزائده: ۵%

برای مثال، اگر یک اسب را با قیمت ۵۰ توکن PGX به فروش برسانید، پس از کسر کارمزد فروش نرمال (۳%)، ۴۸,۵ توکن PGX دریافت می‌کنید.

 

خرید اسب در بازی پگاکسی

دو راه برای خرید اسب در بازی پگاکسی وجود دارد؛ خرید مسقیم و خرید از مزائده‌ها. در زیر مراحل خرید مستقیم را توضیح می‌دهیم.

 • مرحله اول: وارد وب‌سایت Pegaxy شوید و روی گزینه “Play Now” کلیک کنید تا به مارکت‌پلیس بازی دسترسی پیدا کنید.
 • مرحله دوم: وارد marketplace.pegaxy.io بازی شوید و روی گزینه “PEGA” کلیک کنید تا تمام پگاهای موجود نمایان شوند.
 • مرحله سوم: شما می‌توانید پگای مد نظر خود را با USDT یا با PGX خریداری کنید. روی گزینه “Buy” کلیک کنید و عملیات خرید خود را تکمیل کنید.

 

اجاره اسب در بازی PEGAXY

همانطور که پیش‌تر گفته شد، بازیکنان می‌توانند علاوه بر خرید اسب‌ها، آن‌ها را نیز اجاره کنند. مراحل عملیات اجاره به شکل زیر می‌باشد:

 • در ابتدا، از یک صرافی، مقدار مورد نظر ارز Polygon برای اجاره یک اسب را بخرید.
 • حال شبکه Polygon را به کیف‌پول متامسک خود اضافه کنید، به این صورت که وارد قسمت “Add network” در کیف‌پول متامسک خود شوید و گزینه‌ها را به شکل زیر پر کنید:

اجاره اسب در بازی PEGAXY

 • ارز پولیگان خود را به کیف‌پول متامسک انتقال دهید.
 • ارز Polygon خود را در متامسک با توکن PGX، سواپ کنید.
 • وارد وب‌سایت بازی Pegaxy شوید، روی گزینه “Play Now” کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازی دسترسی پیدا کنید.
 • سپس روی گزینه “Renting” کلیک کنید.
 • در این قسمت، باید انتخاب کنیم که می‌خواهیم از چه راهی اسب خود را اجاره کنیم، “Pay Rent Fee” یا “Share Profit”.
 • در نظر داشته باشید که این مرحله ممکن است نیم ساعت یا بیش‌تر طول بکشد، بعضی اوقات حتی ممکن است عملیات انجام نشود، حتماً دوباره امتحان کنید، اگر باز هم به مشکل برخوردید، در قدم آخر باید اسب انتخابی خود را عوض کنید.

 

پرورش پگاسوس ‌ها یا Breeding

عملیات پرورش، درواقع همان فرایند تولید مثل اسب‌ها می‌باشد. اسب‌ها از لحاظ کمیابی و اصالت متفاوت هستند، تعداد دفعات تولید مثل اسب‌ها به میزان کمیابی، اصالت و انواع آن‌ها نیز بستگی دارد. به طور کلی، انجام عملیات پرورش، نیاز به در نظر گرفتن چندین عامل دارد، که در قسمت پایین، هر یک از این عوامل به صورت کامل توضیح داده شده است:

 • هزینه پرورش پگاسوس

هزینه‌ پرورش اسب‌ها به شرح زیر می‌باشد:

پرورش پگاسوس ‌ها یا Breeding

این فرمول‌ها به تعادل اقتصادی بازی بستگی دارد، الزامات توکن‌های PGX و VIS، برای نژادهای مختلف پگاسوس‌ها نیز، ممکن است در طول زمان تغیر کند. با توجه به اینکه پگاسوس‌ها درواقع ماشین‌های فلزی هستند، هیچ محدودیتی در تولید مثل آن‌ها وجود ندارد و آن‌ها را می‌توان با والدین یا حتی فرزندان خودشان جفت کرد.

 • اصالت پگاسوس‌ها

اسب‌ها تحت عنوان “اصالت” به ۴ دسته تقسیم می‌شوند. اصالت اسب‌ها درواقع میزان کمیابی آن‌ها را مشخص می‌کند. جدول زیر نتیجه تولید مثل اسب‌ها با اصالت‌های مختلف را نشان می‌دهد:

پرورش پگاسوس ‌ها یا Breeding 1

 • Zan: ژنِ رایج در پگاسوس‌ها
 • Klin: ژنی که کمی از ژن zan کمیاب‌تر است
 • Compona: ژن کمیاب در پگاسوس‌ها
 • Hoz: کمیاب‌ترین ژن در پگاسوس‌ها

هنگام پرورش، ژن‌هایی که کمیابی کم‌تری دارند، ژن غالب می‌باشند. برای مثال اگر یک پگاسوس نر با ژن Hoz و یک پگاسوس ماده با ژن Klin، زاد و ولد کنند، فرزند آن‌ها یک پگاسوس با ژن Klin حاصل می‌شود. با استفاده از این فرمول ها می‌توانید پگاسوس مد نظر خود را به وجود آورید.

 • انواع پگاسوس‌ها

نوع هر اسب در واقع میزان ارزش آن‌ را مشخص می‌کند. پگاسوس‌ها به ۵ نوع متفاوت تقسیم می‌شوند که عبارت اند از:

 • Founding (۵,۰۰۰ نسخه‌ای که در ابتدا تولید شدند و دیگر هرگز تولید نخواهند شد.)
 • Legendary
 • Epic
 • Rare
 • Pacer

برای مثال، اگر یک اسب نر از نسخه ابتدایی (Founding)، با ژن Hoz، با یک اسب ماده از همان نوع، با ژن Hoz، زاد و ولد کنند، فرزند آن‌ها یک اسب Legendary با نژاد Hoz می‌باشد.

انواع پگاسوس‌ها

در نظر داشته باشید، همانطور که از فرمول‌ها مشخص است، یک اسب در نوع Founding، هیچ زمانی هنگام تولید مثل، متولد نمی‌شود.

 • تعداد دفعات خنک کردن پگاسوس‌ها

با توجه به اینکه پگاسوس‌ها ماشین‌های فلزی هستند، پس از تولید مثل، برای انجام هر عملیات دیگری نیاز به خنک کردن دارند. زمان مورد نیاز هر اسب در اصالت‌های مختلف، متفاوت می‌باشد.

مقدار زمان مورد نیازِ یک پگاسوس، برای انجام دوباره تولیدمثل:

Zan ۹۶ ساعت
Klin ۷۲ ساعت
Compona ۴۸ ساعت
Hoz ۲۴ ساعت

مقدار زمان مورد نیازِ یک پگاسوس تازه متولد شده، برای شرکت در مسابقات:

Zan ۹۶ ساعت
Klin ۷۲ ساعت
Compona ۴۸ ساعت
Hoz ۲۴ ساعت

مقدار زمان مورد نیازِ یک پگاسوس تازه متولد شده، برای تولیدمثل:

۹۶ ساعت برای تمام اصالت‌ها

مقدار زمان مورد نیازِ پگاسوس‌های نر و ماده‌ای که تازه تولید مثل کردند، برای شرکت در مسابقات:

۹۶ ساعت برای تمام اصالت‌ها

 

ادغام پگاسوس‌ها (Fusion)

عملیات ادغام پگاسوس‌ها درواقع جهت دریافت پاداش‌های بالقوه انجام می‌شود. هنگامی که شما ۲ پگا از یک نژاد را با هم ادغام می‌کنید، به تولید یک پگا که از لحاظ کمیابی و ارزشی از ۲ پگا قبلی بالاتر است، منجر می‌شوید. به عبارتی دیگر، در عملیات ادغام، دو پگاسوس قبلی از بین می‌رود تا یک پگاسوس جدید و با ارزش تر به وجود ‌آید.

در رابطه با اصالت، پگای جدیدی که از ادغام دو اسب دیگر به وجود می‌آید، همیشه اصالت آن پگاسوسی را که از لحاظ کمیابی کم ارزش‌تر است، به ارث می‌گیرد. برای مثال اگر یک پگا با اصالت Hoz، با یک پگا با اصالت Zan، ادغام شوند، پگاسوس حاصل شده اصالت Zan را دریافت خواهد کرد. مانند تمام فعالیت‌های دیگر، ادغام نیز هزینه‌های خودش را برای کاربر دارد.

ادغام پگاسوس‌ها (Fusion)

 

ادغام دو پگاسوس Legendary

در بازی پگاکسی، در قسمت Legendary Reroll، به شما اجازه داده می‌شود تا دو اسب افسانه‌ای را با پرداخت ۵۲,۰۰۰ توکن VIS یا ۳۰ توکن PGX، ادغام کنید، که نتیجه آن یک پگاسوس با آمار رندوم و خصوصیات کاملاً جدید می‌باشد. به عبارتی دیگر، اسب جدید خصوصیات دو پگاسوس قبلی را به ارث نمی‌گیرد، بلکه ویژگی‌های جدید و تصادفی خواهد داشت.

 

آیتم‌های دیگر بازی Pegaxy

بازی دارای ۲ دارایی ارزشمند دیگر است که استفاده از آن‌ها باعث بهبود بخشیدن به توان پگاسوس‌ها برای شرکت در مسابقات می‌شود. این دارایی‌ها عبارت اند از:

 • Gear (زره)

زره‌ها انواع مختلفی دارند که شامل زره سر، زانو، سینه و قسمت پشتی پگاسوس‌ها می‌باشد، هر کدام از این زره‌ها بر روی ویژگی‌های متفاوتی تاثیر می‌گذارند. برای مثال، اگر دو زره سینه داشته باشیم، ممکن است یکی از آن‌ها بر روی عنصر آب و دیگری بر روی عنصر نور تاثیرگذار باشد.

در نظر داشته باشید که این زره‌ها می‌توانند هم تاثیر منفی و هم تاثیر مثبت بر رفتار و توان پگاسوس‌ها بگذارند. برای مثال، در صورت استفاده از یک زره سینه‌ای، ۱% به استقامت اسب شما اضافه و در عین حال ۱% از سرعت یا قدرت آتشِ آن کم می‌شود.

 • Food (غذا)

غذای پگاسوس‌ها در بازی یک‌بار مصرف می‌باشند و درست مثل زره‌ها، بر روی توان و ویژگی‌های اسب‌ها تاثیرگذارند. این غذاها تنوع بسیار زیادی دارند و تاثیرات آن‌ها گاهی مثبت و گاهی منفی می‌باشد. اثر غذا به مدت ۷ روز باقی می‌ماند و دقیقاً بعد از ۷ روز، تاثیرشان از بین می‌رود. دو نوع از این غذا‌ها بسیار کمیاب می‌باشند، که عبارت اند از:

 • Sacred Nectar: این غذا، مدت زمان مورد نیاز برای بلوغ یک بچه پگا را، از ۴ روز به ۳ روز کاهش می‌دهد و به پگا‌های تازه متولد شده اجازه می‌دهد تنها ۳ روز پس از تولد، مسابقه دهند.
 • Joy of Sunshine: این غذا کلاً یک بار برای هر پگا قابل استفاده است و پس از مصرف به شما اجازه می‌دهد رنگ اسب خود را عوض کنید، البته در نظر داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید دیگر نمی‌توانید رنگ قبلی اسب خود را برگردانید.

 

ارز بازی پگاکسی

بازی پگاکسی دارای ۲ توکن اصلی به نام‌های PGX و VIS می‌باشد، که برای اهداف متفاوتی در نظر گرفته شده‌اند. برای شروع، شما به هر دو توکن نیاز خواهید داشت:

 • توکن PGX

PGX یا Pegaxy Stone نیز شناخته می‌شود که توکن حاکمیتی بازی پگاکسی می‌باشد. PGX بر روی شبکه Polygon، ساخته شده است. کاربردهایی که این توکن ارائه می‌دهد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پرداخت کارمزد پرورش اسب‌ها
 • خرید اسب از مارکت‌پلیس بازی
 • اجاره اسب‌ها
 • استیک کردن
 • پاداش تورنومنت‌های بزرگ

ارز بازی پگاکسی

 • توکن VIS

VIS یا Vigrus، توکن اولیه بازی پگاکسی می‌باشد. بازیکنان این توکن را با شرکت در مسابقات و برنده شدن، به عوان پاداش به دست می‌آورند. کاربردهایی که این توکن ارائه می‌دهد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برای انجام عملیات پرورش اسب‌ها
 • رویدادهای عملیات پرورش
 • خرید غذای اسب‌ها (به زودی)
 • خرید زره برای اسب‌ها (به زودی)
 • استادیوم یا زمین بازی (به زودی)
دو بازی دیگر کسب درآمدی در سبک اسب سواری وجود دارد که می‌توانید مقالات آموزش آنها را اینجا بخوانید: بازی WIN NFT HORSE و بازی Zed Run

 

کلام آخر

بازی پگاکسی ثابت کرده‌ است، که به عنوان یک بازیِ مبتنی بر شبکه بلاکچین، یک رویکرد اقتصادی بلند مدت و مناسب دارد. همچنین محتوای بازی دارای ویژگی های خیره کننده و پیشرفته است، ولی در نظر داشته باشید که این بازی هنوز در مراحل اولیه خود است، اما بیش از ۱۵هزار کاربر فعال دارد. پگاکسی با یک تیم مجرب و سرمایه گذاران قوی، به کاربران خود وعده داده است، که در آینده نیز عملکرد خوبی داشته باشد. در نهایت مانند تمام دیگر بازی‌های بلاکچینی که نیاز به سرمایه‌گذاری برای شروع بازی دارند، تحقیقات خود را کامل کنید و اگر بسیار علاقه‌مند به شروع بازی بودید، بازی پگاکسی را شروع کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا