پرداخت ۳۵ میلیون دلار به سرمایه‌گذاران آسیب دیده

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به شرکت رمزنگاری Sparkster و مدیر عامل آن دستور داده است که ۳۵ میلیون دلار به صندوقی برای توزیع بین سرمایه‌گذاران آسیب دیده پرداخت کنند. رگولاتور اوراق بهادار همچنین یان بالینا، اینفلوئنسر رمزارز، را به دلیل تبلیغ توکن‌های رمزنگاری بدون افشای غرامت دریافتی، متهم کرد.

 

دستور توقف SEC برای شرکت رمزنگاری ثبت نشده

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز دوشنبه اعلام کرد که دستور توقفی را علیه Sparkster Ltd و مدیر عامل آن، Sajjad Daya، برای پیشنهاد و فروش ثبت نشده اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده از آپریل ۲۰۱۸ تا ژوئیه ۲۰۱۸ صادر کرده است.

 

SEC توضیح داد که با ارائه و فروش اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده به نام توکن‌های SPRK برای جمع‌آوری پول برای توسعه پلتفرم نرم‌افزار Sparkster، اسپارکستر و دایا ۳۰ میلیون دلار از ۴۰۰۰ سرمایه‌گذار در ایالات متحده و خارج از آن جمع‌آوری کردند. آن‌ها به سرمایه‌گذاران گفتند که ارزش توکن‌های SPRK افزایش می‌یابد و قول دادند که توکن‌ها را در یک پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال در دسترس قرار دهند.

 

SEC با Sparkster موافقت کرد که توکن‌های رمزنگاری باقی‌مانده خود را از بین ببرد، درخواست حذف توکن‌های خود را از پلتفرم‌های معاملاتی کند و دستور SEC را در وب‌سایت و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود منتشر کند. دایا موافقت کرد که به مدت پنج سال از مشارکت در ارائه اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده خودداری کند.

 

SEC به تفصیل گفت:

اسپارکستر و دایا توافق کردند که تسویه حساب کنند و مجموعاً بیش از ۳۵ میلیون دلار به صندوقی برای توزیع بین سرمایه‌گذاران آسیب دیده بپردازند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا