پرداخت دستمزدها در چانگ شوی چین با یوان دیجیتال

چانگشو، شهری در چین با بیش از ۱.۵ میلیون نفر، دستمزد کارکنان دولتی را با ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC)، یوان دیجیتال، پرداخت خواهد کرد. این حرکت نشان‌دهنده تسریع برنامه‌های پذیرش پکن برای ارز دیجیتال است که قبلاً در برخی برنامه‌های محدود گنجانده شده بود.

 

کارمندان عمومی در چانگشو به یوان دیجیتال پرداخت می‌کنند

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، شهر چانگ شو با بیش از ۱.۵ میلیون نفر جمعیت، اولین شهری خواهد بود که از یوان دیجیتال برای پرداخت دستمزد کارکنان دولتی استفاده می‌کند. این اقدام بر کارمندان دولتی ادارات دولتی و همچنین معلمان مدارس، کارکنان پزشکی، کارمندان شرکت‌های دولتی و همه کسانی که مستقیماً دستمزد خود را از شهر دریافت می‌کنند، تأثیر خواهد گذاشت.

 

این اقدام بخشی از برنامه استان جیانگ سو که چانگ شو در آن قرار دارد برای افزایش استفاده از این نوع ارز دیجیتال است که مورد توجه شهروندان قرار نگرفته است و همچنان ترجیح می‌دهند با استفاده از گزینه‌های جایگزین مانند ویچت و Alipay پرداخت کنند.

 

این شهر در حال حاضر از یوان دیجیتال برای تسویه پرداخت‌های اضافه کاری از ژوئن استفاده کرده است و از زمان اجرای آن بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دلار پرداخت کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا