انتقاد پل کروگمن از ران دیسانتیس

پل کروگمن اقتصاددان، در سرمقاله نظری اخیر این سؤال را مطرح کرد که چرا ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مخالف است. کروگمن گفت که دیسانتیس ممکن است با پارانویای عمومی انگیزه داشته باشد. او حدس زد که DeSantis ممکن است تحت تأثیر افرادی قرار گیرد که می‌ترسند یک ارز دیجیتال مانع از فعالیت‌های بیدار نشده مانند فرار مالیاتی و پولشویی شود.

 

کروگمن گفت CBDCها به عنوان پول به انواع تئوری‌های توطئه پولی حمله می‌کنند

پل کروگمن اقتصاددان که از مکتب اقتصاد کینزی پیروی می‌کند، مقاله‌ای نظری نوشت و از مخالفت ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انتقاد کرد. کروگمن خاطرنشان کرد که ایالات متحده هنوز CBDC ندارد، اما فدرال رزرو در حال بررسی این ایده است. کروگمن استدلال کرد که اگر فدرال رزرو CBDC ایجاد کند، بعید است که دولت ایالتی حق ممنوعیت استفاده از آن را داشته باشد. او همچنین خاطرنشان کرد که سیستم مالی فعلی تا حد زیادی دیجیتال است.

 

کروگمن مشاهده کرد که برخی از مردم حساب بانکی ندارند یا به بانک‌ها اعتماد ندارند و به نظر او عجیب است که مردم همچنان از این همه پول نقد کاغذی استفاده می‌کنند. او گمانه زنی کرد که انجمن عظیم Benjamins در آنجا توسط افرادی نگهداری می‌شود که می‌خواهند از الزامات گزارش بانک‌ها اجتناب کنند تا فعالیت‌هایی مانند فرار مالیاتی، خرید غیرقانونی مواد مخدر و سلاح، اخاذی و غیره را پنهان کنند. در حالی که آمریکایی‌ها مقدار قابل توجهی پول نقد را در گاوصندوق خانه‌شان نگه می‌دارند، کروگمن معتقد است که این عمل در عصر دیجیتال به طور فزاینده‌ای آزاردهنده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا