جلسه عمومی FATF پاریس

سومین جلسه عمومی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که در پاریس برگزار شد، عدم پذیرش جهانی توصیه‌های دارایی مجازی ایجاد شده توسط این نهاد را نشان داد. بر اساس ارزیابی‌ها، تقریباً سه چهارم حوزه‌های قضایی تا حدی با این توصیه‌ها مطابقت دارند یا ناسازگار هستند.

 

جلسه عمومی FATF خواستار کاهش شکاف‌ها در مقررات جهانی دارایی‌های مجازی است

سومین جلسه عمومی گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، ناظر جهانی پولشویی، خواستار رفع شکاف‌های نظارتی در سیستم انطباق دارایی‌های مجازی است. در این نشست که با حضور بیش از ۲۰۰ نماینده در پاریس برگزار شد، میزان پذیرش توصیه‌های این موسسه در خصوص دارایی‌های مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) مورد بررسی قرار گرفت.

 

بر اساس گزارش‌ها و ارزیابی‌ها، تقریباً سه چهارم یا بیشتر از حوزه‌های قضایی حاضر یا تا حدی با این توصیه‌ها مطابقت داشتند یا صرفاً مطابقت نداشتند.

 

یک نشریه عمومی FATF اعلام کرد:

بسیاری از حوزه‌های قضایی هنوز الزامات اساسی را اجرا نکرده‌اند و بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی هیچ گامی در جهت اجرای قانون سفر که یک الزام کلیدی FATF برای جلوگیری از انتقال وجوه به افراد یا نهادهای تحریم‌شده است، برنداشته‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا