اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

بحث پروژه قانون ارزهای دیجیتال در مجمع ملی پاناما

مجمع ملی پاناما یک پروژه قانون ارزهای دیجیتال را پیش برد که به دنبال تنظیم فعالیت ارزهای دیجیتال برای شفافیت بیشتر به این بخش در کشور است. این پیشنهاد که در بحث اول به تصویب رسید، متشکل از دو طرح مختلف بود که به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شد.

 

پاناما به سمت تنظیم دارایی های رمزنگاری حرکت می کند

پاناما در حال انجام اقداماتی برای تنظیم دارایی های رمزنگاری و مشاغلی است که از آنها در این کشور استفاده می کنند. مجلس ملی این کشور که بالاترین سازمان قانونگذاری در پاناما است، اولین گام را در جهت تنظیم استفاده از ارزهای دیجیتال برداشته است. این موسسه در اولین مناظره یک پروژه قانون ارزهای دیجیتال با عنوان قانونی که تجاری سازی و استفاده از دارایی های رمزنگاری، صدور ارزش دیجیتال، توکن سازی فلزات گرانبها و سایر کالاها، سیستم های پرداخت و سایر مقررات را تنظیم می کند تصویب کرده است.

قانون پیشنهادی شامل تعاریف و مفاهیمی در مورد ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و اجرای این ابزارهای غیرمتمرکز برای ساده کردن امور دولتی است. بر اساس یک پست از این موسسه، این پروژه تصویب شده به عنوان ادغام دو پیشنهاد مختلف به عنوان پروژه های قانون ۶۹۶ و ۶۹۷ ارائه شده است.

یکی از مروجین این قانون به نام گابریل سیلوا که ابتدا آن را در شهریور ماه معرفی کرد، اظهار داشت که این طرح مصوب در بحث اول دچار تغییراتی شده و به نظر وی قابل بهبود است.

 

بلاک چین برای شناسایی و شفافیت

یکی از مهمترین پیشنهادات پروژه قانون مربوط به گنجاندن یک پروژه شناسایی مبتنی بر بلاک چین است که به دنبال دیجیتالی کردن این وظیفه دولت پاناما است. این هدف در قانون به شرح زیر تعریف شده است:

با ترویج استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده و زنجیره بلاکی در دیجیتالی کردن هویت اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل جمهوری پاناما و به عنوان ابزاری برای شفاف کردن عملکرد عمومی، دیجیتالی شدن ایالت را گسترش دهید.

 

پروژه ارائه شده همچنین استفاده از فناوری های بلاک چین را برای بهبود شفافیت عملکردهای دولت به عنوان یک هدف تعریف کرده است. این مشابه پروژه های دیگر در لاتام است که از فناوری دفتر کل توزیع شده برای توسعه عملکردهای دولت مانند پرداخت ها و جمع آوری مالیات استفاده می کنند. یکی از این پروژه‌ها شبکه بلاک چین برزیل است که به عنوان پایگاهی برای سازمان‌های عمومی در کشور توسعه می‌یابد.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا