اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

قانونی شدن یا نشدن رمزارز در پاکستان!

دولت پاکستان سه کمیته برای تصمیم گیری در مورد ایجاد چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال یا ممنوعیت آن تشکیل داده است. کمیته‌ها تمام جنبه‌های تجارت ارزهای دیجیتال را بررسی خواهند کرد و توصیه‌هایی در مورد خط‌مشی ارزهای دیجیتال کشور ارائه خواهند کرد.

 

کمیته هایی برای تصمیم گیری در مورد وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در پاکستان تشکیل شد

اکسپرس تریبون روز سه شنبه گزارش داد که دولت فدرال پاکستان سه کمیته فرعی برای تصمیم گیری در مورد آینده ارزهای دیجیتال و مشاغل مرتبط در این کشور تشکیل داده است.

 

این کمیته‌های فرعی طی جلسه‌ای به ریاست حامد یعقوب شیخ، وزیر دارایی تشکیل شد تا درباره قانونی یا ممنوع کردن تجارت ارزهای دیجیتال تصمیم‌گیری شود. آن‌ها تمام جنبه‌های تجارت ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کنند و توصیه‌هایی در مورد خط‌مشی ارزهای دیجیتال کشور ارائه می‌کنند. پیشنهادات آنها به کمیته ای به ریاست وزیر مالیه ارسال خواهد شد.

 

اولین کمیته فرعی به ریاست منشی حقوق پاکستان تشکیل شد. اعضای این کمیته فرعی شامل بانک دولتی پاکستان (SBP)، آژانس تحقیقات فدرال (FIA) و اداره مخابرات پاکستان (PTA) هستند.

این کمیته ارزیابی خواهد کرد که آیا ارزهای دیجیتال می توانند تحت قوانین فعلی ممنوع شوند یا خیر. همچنین روشی را توصیه می‌کند که می‌توان از آن برای ممنوع کردن رمزارزها استفاده کرد و در عین حال تعادل بین رفاه و پیشرفت فناوری را حفظ کرد.

دو کمیته فرعی دیگر به ریاست سایما کمال معاون فرماندار SBP تشکیل شد. اعضای این کمیته های فرعی شامل نمایندگان وزارت فناوری اطلاعات، کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاکستان و PTA هستند.

 

توصیه های آنها بر اساس اعمال ممنوعیت فوری برای ارزهای دیجیتال و پیامدهای آن در آینده است. آنها همچنین در مورد اینکه آیا در صورت ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این کشور، پاکستان در رقابت پیشرفت فناوری از سایر کشورها عقب خواهد ماند، بحث خواهند کرد.

 

بانک دولتی پاکستان مدت هاست که موضعی ضد رمزنگاری اتخاذ کرده است. رضا باقر، فرماندار SBP در ماه مارس گفت:

در سرتاسر جهان، سوء استفاده‌های رمزارزی بسیاری از جمله نقض حقوق بشر، قاچاق انسان، پولشویی و بسیاری موارد دیگر وجود دارد. خطرات بالقوه مرتبط با ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر از مزایای آن است.

 

در ماه ژانویه، آژانس تحقیقات فدرال (FIA) از اداره مخابرات پاکستان خواسته بود تا بیش از ۱,۶۰۰ وب سایت رمزنگاری را ممنوع کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا