سهام Pacwest بیش از ۳۵ درصد سقوط کرد

پس از خرید First Republic Bank توسط JPMorgan Chase، چندین بانک منطقه‌ای مانند Pacwest و Western Alliance با کاهش قابل توجهی در قیمت سهام خود مواجه شدند. بعدازظهر سه‌شنبه، هر چهار شاخص اصلی سهام ایالات متحده در حال کاهش بودند، زیرا سهام بانک‌های منطقه‌ای به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند.

 

صنعت بانکداری در آستانه سقوط سهام Pacwest باعث توقف معاملات می‌شود

Pacwest، یک بانک منطقه‌ای مستقر در بورلی هیلز، کالیفرنیا، پس از انتشار گزارش درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۳ خود با چالش‌هایی مواجه است. پس از انتشار سود، قیمت سهام این بانک در روز سه‌شنبه در ساعت ۱۱:۰۰ صبح به وقت شرقی ۳۵ درصد کاهش یافت. گزارش سود نشان داد که زیان خالص موجود برای سهامداران عادی ۱.۲۱ میلیارد دلار یا زیان ۱۰.۲۲ دلار به ازای هر سهم رقیق شده است.

 

سهام رقیق شده (Watered stock) گونه‌ای از دارایی است و به آن دسته از سهامی گویند که حجم صدور آنها بیش از دارایی‌های خود شرکت صادر کننده سهام بوده و دلایل مختلفی برای وجود این حقیقت وجود دارد که عبارتند از انتظار سود سهام بالا یا ارزیابی بیشتر از مقدار واقعی دارایی ها.

 

تحول در Pacwest در پی سقوط اخیر First Republic Bank و سه ورشکستگی بزرگ بانکی که در ماه مارس رخ داد بود. علیرغم اینکه سه بانک از این چهار بانک نماینده بزرگترین ورشکستگی بانک‌ها در ایالات متحده هستند، رئیس جمهور جو بایدن روز دوشنبه به مردم اطمینان داد که صنعت بانکداری در مسیر ثبات قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا