دریافت هزینه بیش از حد از مشتریان در بریتانیا

پس از همه‌گیری کووید-۱۹، بسیاری از مردم بر این باورند که اجرای اقدامات محرک گسترده و سیاست‌های تسهیل کمی (QE) منجر به افزایش شدید تورم شده است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت فشار قرار داده است. در حالی که برخی افراد این آشفتگی اقتصادی را به اقدامات بانک‌های مرکزی نسبت می‌دهند، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، قاطعانه تاکید می‌کند که این خرده فروشان هستند که در قیمت‌گذاری بیش از حد کالاها و خدمات مقصر هستند و در نتیجه باعث ناراحتی خانواده‌های بی‌شماری در انگلستان می‌شوند.

 

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، اتهام طمع تورمی را از جعبه ابزار بوروکراتیک بیرون کشید

اگرچه بانک‌های مرکزی اغلب متهم شده‌اند که مسئولیت چرخه‌های پرنوسان رونق و رکود اقتصاد را به دوش می‌کشند، اما رهبران آن‌ها به تنهایی سرزنش نمی‌شوند. به عنوان مثال، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، تورم بی‌امان اروپا را به تأثیر تغییرات آب و هوایی نسبت می‌دهد.

 

در همین حال، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان در مصاحبه با بی‌بی‌سی ادعا می‌کند که این خرده‌فروشان هستند که بار ناروایی را بر دوش شهروندان بریتانیا می‌گذارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا