بیش از ۱۰۰,۰۰۰ حساب Chatgpt در معرض خطر

محققان امنیت سایبری ده‌ها هزار دستگاه را پیدا کرده‌اند که اعتبار Chatgpt را ذخیره می‌کنند که به بدافزار سرقت اطلاعات آلوده شده‌اند. آنها گفتند که جزئیات حساب در دارک وب فروخته شده است و اشاره کردند که آسیا-اقیانوسیه از نظر تعداد این اتفاقات پیشتاز است.

 

کارشناسان می‌گویند افزایش حساب‌های در معرض خطر نشان‌دهنده محبوبیت روزافزون Chatgpt است

شرکت امنیت سایبری گروه-IB مستقر در سنگاپور طی سال گذشته ۱۰۱,۱۳۴ دستگاه آلوده به دزد را با اعتبارنامه Chatgpt ذخیره شده شناسایی کرده است. به لطف پلتفرم Threat Intelligence که چنین بازارهایی را نظارت می‌کند و کتابخانه‌ای از داده‌های دارک وب را ذخیره می‌کند، حساب‌های در معرض خطر در لاگ بدافزارهای سرقت اطلاعات که در بازارهای دارک وب معامله می‌شوند، یافت شدند.

 

گزارش‌ها در می ۲۰۲۳ به ۲۶,۸۰۲ رسید، با منطقه آسیا-اقیانوسیه که بیشترین تعداد اعتبار Chatgpt برای فروش در طول دوره مورد مطالعه قرار داده شده است، ۴۰.۵٪ از حساب‌های سرقت شده بین ژوئن ۲۰۲۲ تا می ۲۰۲۳ هستند. نویسندگان مقاله این گزارش خاطرنشان کرد که افزایش این پیشنهادها نشان‌دهنده محبوبیت روزافزون چت‌بات است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا