آموزش دیفای (DEFI)

پروتکل اوریون چیست و چگونه کار میکند؟

پروتکل ORION چیست؟

پروتکل اوریون (ORION Protocol) بر اساس آخرین و پیشرفته ترین متد تجمیع کننده نقدینگی ساخته شده است، نقدینگی هر صرافی ارز دیجیتال را در یک پلتفرم غیرمتمرکز جمع میکند و دروازه‌ای منحصربفرد و غیر محفوظ برای کل بازار دارایی های دیجیتال به وجود می آورد.

با فراهم کردن دسترسی به بازار دارایی های دیجیتال در یک مکان، پروتکلی را ایجاد می کنیم که بر اساس آن می توانیم دنیای ارزهای دیجیتال، مالی سنتی و دارایی های دنیای واقعی را پل کنیم.

Orion مسائل مربوط به نقدینگی، دسترسی، مقیاس پذیری و نگهداری را کاملاً تغییر میدهد تا به جای اینکه مانع شما شود، به نفع شما باشد.

 

با Orion در زمان، پول و دارایی ها صرفه جویی می کنید. تمرکز بر ایجاد یک اکوسیستم منحصر به فرد از محصولات استثنایی دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای کاربران است. Orion با رویکردی جدید، دسترسی به ارزهای دیجیتال، معیارها و امکانات جدیدی را برای کاربرانی که وارد فضای ارزهای دیجیتال، صرافی ها و معامله‌گری حرفه‌ای می شوند، ایجاد می‌کند.

پروتکل Orion نقدینگی، اندازه دفترچه سفارشات و کشف قیمت را از هر بازار دارایی دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز جمع‌آوری میکند. این ویژگی باعث ایجاد ترمینال Orion و مجموعه ای از محصولات مورد نیاز دیگر را برای مصرف کنندگان و مشاغل فراهم میکند.

در مورد توکن ORN، توکنی جذاب برای درآمدزایی در این مقاله بیشتر بخوانید.

 

بنیانگذاران پروتکل اوریون چه کسانی هستند؟

پروتکل Orion در سال ۲۰۲۰ با توکن ابزاری ORN راه‌اندازی شد. Orion Protocol توسط الکسی کولوسکوف، که همچنین مدیر عامل پروتکل است، و تیمش تاسیس و توسعه داده شد. یانوش علی، مدیر اجرایی پروتکل Orion، ادعا می کند که پروتکل Orion همان چیزی است که صنعت ارزهای دیجیتال برای حل برخی از بزرگترین مشکلات خود به آن نیاز دارد.

این پروژه با هدف کاهش خطرات، مانند حملات هکرها، که گاهی اوقات در صرافی های متمرکز اتفاق می افتد، ایجاد شده است. این پروژه همچنین به این واقعیت می پردازد که صرافی های غیرمتمرکز، گرچه کمتر مستعد حملات مخرب هستند، توسعه نیافته اند. Orion این مشکلات را با ویژگی های انبوه و یک سری محصولات موجود در بازار Orion و فروشگاه برنامه حل می کند. هدف اصلی این تیم ایجاد یک اکوسیستم یک مرحله ای برای معامله کاربران ارزهای دیجیتال است.

 

پلتفرم های اوریون

 

پلتفرم های اوریون

ترمینال اوریون (Orion Terminal) : Orion Terminal اولین دروازه غیرمتمرکز به بازار ارزهای دیجیتال است. در صرافی های اصلی، متمرکز و غیرمتمرکز تجارت کنید، بدون ساخت حساب، بدون KYC. از بیش از ده کیف پول پشتیبان انتخاب کنید و اگر هنگام پرداخت از کوین ORN استفاده کنید از تخفیف کارمزد بهره‌مند می شوید. امکان دسترسی به نقدینگی کل بازار کریپتو در یک پلتفرم غیرمتمرکز.

اوریون مارجین (Orion Margin): از طریق تجمیع نقدینگی و تمام صرافی های متمرکز اصلی، پروتکل Orion اولین پروژه ای خواهد بود که معاملات با حاشیه سود بالا را در یک پلتفرم غیرمتمرکز امکان پذیر میکند.

بسته توسعه نرم‌افزار اوریون (Orion Developer Kit): یک بسته منبع باز، که به هر کسی اجازه می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز را روی پروتکل بسازد. کل عملکرد پروتکل برای توسعه دهندگان و مشاغل در دسترس خواهد بود و شما را قادر می سازد ابزارهای مالی قدرتمندی را بسازید – چه برای استفاده شخصی و چه برای منافع مالی.

اوراکل قیمتی اوریون (Orion Price Oracle): پروتکل Orion اوراکل قیمت پیشرو در بازار را قادر می سازد که به دلیل اشتقاق قیمت از هر دفتر سفارش در بازار، در برابر دستکاری قیمت مقاوم باشد. این به طور باورنکردنی برای محصولات خارجی DeFi که به دلیل ناکارآمدی در اوراکل های قیمت مورد سوء استفاده قرار گرفته اند، بسیار سودمند است.

کیت DEX اوریون (Orion DEX Kit): بلاک چین ها برای پایداری نیاز به یک اکوسیستم دارند، اما ساختن DEX خود می تواند بسیار پرهزینه و زمان بر باشد. کیت DEX اوربون به زنجیره های بلوکی اجازه میدهد تا در عرض چند ساعت صرافی های غیرمتمرکز، مخصوص زنجیره خود را ایجاد کنند.

پلاگین Orion Liquidity Boost: یک منبع نقدینگی قابل اتصال به هر بازار متمرکز یا غیرمتمرکز. صرافی ها می توانند از پلاگین Orion برای بهبود عمق و نقدینگی دفترچه سفارش خود استفاده کنند.

 

پروتکل اوریون

 

ویجت Orion Enterprise: یک لایه میانی بین پروژه‌های رمزنگاری با توکن های ابزار و تمام نقدینگی موجود توکن در بازارها. مشتریان سازمانی پروژه های توکن شده می توانند توکن ها را مستقیماً از پلتفرم یا وب سایت پروژه با مسیریابی سفارشات از همه صرافی های حامل توکن خریداری کنند و توکن ها را برای استفاده فوری برگردانند.

بهینه‌سازی وثیقه Orion: پلتفرم های وام دهی به وثیقه نیاز دارند. در صورتی که ارزش وثیقه وام کاهش یابد و به قیمت از پیش تعیین شده آن برای انحلال برسد، انحلال فوری لازم است تا از پایین رفتن وثیقه از ارزش وام پایه جلوگیری شود. API های نقدینگی پروتکل Orion امکان انحلال ساده دارایی ها را در هر صرافی در بازار فراهم می کند.

Orion Wallet Swap SDK: اوریون به کاربران کیف پول های دیجیتال شخص ثالث امکان دسترسی به نقدینگی Orion را از طریق ویجت مبادله ای که مستقیماً در رابط کیف پول ادغام شده است، می دهد. کاربران کیف پول با استفاده از نقدینگی صرافی ها بدون نیاز به هیچ گونه حساب صرافی، می توانند ارزهای دیجیتال را بدون ترک کیف پول انتخابی خود مبادله کنند. این امکان کمترین لغزش را از هر راه حلی در بازار فراهم می کند.

استخر نقدینگی جهانی Orion: استخر نقدینگی، متشکل از دارایی های تمام کیف پول های اصلی شخص ثالث میباشد، استخر نقدینگی جهانی اوریون بزرگترین استخر نقدینگی جهان خواهد بود. هولدرهای توکن اکنون می توانند از وجوه خود کسب درآمد کنند. آنها این کار را با در دسترس قرار دادن آنها برای نقدینگی در خود استخر نقدینگی انجام می دهند.

Orion Launchpad Liquidity: محصولات بومی پروژه را می توان بر روی پلت فرم خود پروژه راه‌اندازی کرد. این اجازه می دهد تا یک انتقال یکپارچه بین جمع‌آوری کمک مالی و راه‌اندازی آن انجام شود.

رویکرد کارآمد قابلیت استفاده را برای پروژه و شرکت کنندگان بهبود می بخشد. علاوه بر این، همچنین مستلزم آن است که هر معامله ای که با swap DEX انجام می شود، با کارمزد معاملاتی منظم مواجه شود. این به نوبه خود به حجم پروتکل روزانه و پاداش های استیکینگ اضافه میکند.

Orion NFT Aggregator: این ویژگی جدید، همه دارایی های دیجیتال را در یک پلتفرم غیرمتمرکز جمع میکند و بازارهای جدا جدا را در فضای کریپتو ترکیب میکند تا NFT ها را در یک مکان جمع کنند. این ادغام پروژه‌ها، دسترسی گسترده‌ای را برای کسب‌وکارها ایجاد میکند تا محصولات خود را برای کاربران بیشتر در معرض دید قرار دهند.

سپس Orion میتواند انتخاب بسیار گسترده تری را از طریق ترمینال ارائه دهد. مانند جریان های درآمدی کلیدی و محصولات از طریق Orion، یادتان باشد هزینه‌های تجمیع NFT نیاز به پرداخت ORN دارد.

Orion NFT Oracle: اولین NFT Oracle به آینده ای پایدارتر برای توکن های غیرقابل تعویض اشاره می کند. Orion’s NFT Oracle بازخورد داده های قیمت را به بازار امکان پذیر می کند.

این یک افزودنی ارزشمند دیگر برای حوزه در حال رشد و پر هیاهو ارزهای دیجیتال ایجاد میکند و با انجام این کار، یک نقطه مرجع جهانی را به فضایی که قبلاً جدا شده است، امکان‌پذیر میکند و قیمت عادلانه و احساسات مشترک را بهبود می بخشد.

 

چه چیزی پروتکل Orion را منحصر به فرد می کند

 

چه چیزی پروتکل Orion را منحصر به فرد می کند؟

یکی از عواملی که پروتکل Orion را منحصر به فرد می کند، هدف این پروژه است که کاهش خطرات ناشی از تجارت در صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز است. پروتکل Orion همچنین بهترین مسیرهای معاملاتی را برای کاربران شبکه با مطلوب ترین کارمزدها و نرخ های معاملاتی پیدا می کند. هدف این پروژه ایجاد یک اکوسیستم یک مرحله ای برای معامله گران و کاربران ارزهای دیجیتال است.

معامله گران و کاربران کریپتو می توانند از نقدینگی موجود در پروتکل حداکثر استفاده را ببرند، دارایی های خود را مدیریت کنند و به برنامه ها برای تجارت و اهداف دیگر دسترسی داشته باشند.

پروتکل Orion به عنوان یک پروژه منحصر به فرد که چندین تجارت رمزنگاری و خدمات مبتنی بر بلاکچین را متحد می کند، تجارت را با یافتن بهترین گزینه ها برای معامله گران در یک لحظه ساده میکند.

 

چه چیزی پروتکل Orion را ارزشمند میکند؟

ارزش پروتکل Orion توسط عوامل مختلفی تعریف میشود که شامل ظرفیت فنی پروژه، فناوری آن، فعالیت تیم توسعه‌دهنده و استفاده و پذیرش اصلی می‌شود. طرح های نقشه راه همچنین به ارزش کلی پروژه کمک میکند، در حالی که پروتکل Orion قصد دارد یک اوراکل قیمت و معاملات DEX با حاشیه بالا را معرفی کند.

ارزش بازار توکن پروتکل Orion (ORN) به چندین عامل خاص بستگی دارد که از جمله آنها می توان به نوسانات اشاره کرد. ثابت شده است که بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بازارهای مالی سنتی، مانند بازار سهام، نوسانات بیشتری دارد.

ارزش ORN ممکن است به رویدادها و عناصر مهمی مانند پیشرفت های نقشه راه و فعالیت تیم توسعه‌دهنده، به‌روزرسانی ها و ارتقاها، مشارکت‌ها، ادغام‌ها و سایر اخبار مهم بستگی داشته باشد.

 

پروتکل اوریون چگونه کار می کند

 

پروتکل اوریون چگونه کار می کند؟

مکانیسم سهامداری اختصاصی (DPoB)، که تمام وظایف پروتکل را از اجرای سفارش، تسویه حساب، تا حاکمیت انتخاب یک کارگزار، و همه چیز را از طریق یک کارگزاری غیرمتمرکز انجام میدهد.

DPoB که با استفاده از مزایای PoS طراحی شده است از دو جزء اصلی تشکیل شده است: Brokers و Non-Broker Stakers.

Brokers: کارگزاران با حساب های مبادله ای نرم‌افزار، کارگزار Orion را اجرا می کنند و به طور خودکار معاملاتی را که از تجمیع کننده نقدینگی هدایت می شوند، اجرا می کنند. کارگزاران بر اساس میزان سهام ORN(توکن بومی Orion) برای انجام معاملات انتخاب می شوند.

Non-Broker Stakers: سهامداران، ORN را به اشتراک می گذارند تا بر اساس سهم سود متغیر ارائه شده، به انتخاب کارگزار خود رای دهند و کارگزاران هرگز به حساب ها یا وجوه معامله گران دسترسی ندارند.

دارایی معامله توسط قراردادهای هوشمند محافظت می شود و در لحظه ایجاد سفارش هیچ وجهی منتقل نمی شود. تنها در صورتی که سفارش توسط یک کارگزار منتخب تکمیل شود، انتقال دارایی ها در قرارداد هوشمند انجام می شود و معامله گر دارایی فروخته شده را در ازای دارایی خریداری شده می دهد.

مقادیر دقیق دارایی های مبادله شده به شدت توسط شرایط مشخص شده در سفارش اعمال می شود و کارگزار نمی تواند آن را تغییر دهد. علاوه بر این، دارایی های معامله توسط وثیقه کارگزاری که در طول دوره تصدی کارگزاران نگهداری می شود محافظت می شود.

در صورت مشاهده فعالیت مخرب کارگزاران، وثیقه خود را از دست می دهند و از کارگزاری منع می شوند، در حالی که وثیقه برای بازپرداخت معامله گران استفاده می شود. از طریق این مکانیسم حکومتی (DPoB)، Orion، غیرمتمرکز، غیر انحصاری و دموکراتیک باقی می ماند.

در مورد سودآورترین راه استیکینگ Delegated Proof of Broker (DPOB) در این مقاله بیشتر بخوانید.

 

امنیت پروتکل Orion

سیستم از طریق استفاده از اتوماسیون و سهام برای رای گیری و نقدینگی ایمن می شود، در حالی که پروتکل ممیزی های منظم و کامل را نیز انجام میدهد. با راه‌اندازی شبکه اصلی Orion Protocol، شبکه به طور کامل برای اهداف امنیتی توسط CertiK ممیزی شد. CertiK یک شرکت امنیتی است که صحت کلی عملیات قرارداد هوشمند را تضمین و بررسی میکند.

 

کلام آخر

پروتکل Orion یک مکمل مهم به بازار DeFi است زیرا به عنوان یک مرجع برای یافتن بهترین مسیر های معاملاتی عمل میکند و نقدینگی را فراهم می کند. این پروژه تعداد زیادی از محصولات، برنامه ها و خدمات مختلف را متحد میکند که میتواند به معامله گران و شرکت ها در مدیریت دارایی، تجارت و ویژگی های مالی بیشتر کمک کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا