کاهش ۹۹ درصدی حجم معاملات OpenSea نسبت به ATH خود

حجم معاملات NFT به مقدار ناچیزی از آنچه در ماه می بود کاهش یافته است. داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که حجم معاملات در OpenSea، بزرگترین بازار NFT جهان، در کمتر از چهار ماه ۹۹٪ کاهش یافته است. در حالی که این شرکت تا حدی این رقم را به چالش کشید، اما پذیرفت که کاهش قابل توجه در فعالیت‌ها هم واقعی و هم مورد انتظار است.

 

وضعیت غم‌انگیز NFTها

بر اساس اطلاعات ارائه شده در DappRadar، حجم معاملات روزانه ETH در OpenSea در اول ماه می به بالای ۴۰۰ میلیون دلار رسید. در مقایسه، این پلتفرم تنها ۵ میلیون دلار ETH در ۲۸ اوت حجم معاملات داشت.

 

در ایمیلی به Fortune، مارکت OpenSea اشاره کرد که این رقم کمی اغراق‌آمیز است، زیرا یک روز با حجم غیرعادی بالا را با یک روز از پایین‌ترین حجم پلتفرم مقایسه می‌کند. همچنین گفت که اندازه گیری حجم در اتریوم، به جای دلار، برای حذف نوسان قیمت ETH از معادله ترجیح داده می‌شود.

 

در واقع، میزان کاهش حجم زمانی که به ETH، یک ارز رمزپایه که خود از اول ماه می تقریباً ۵۰ درصد کاهش یافته است، کاهش می‌یابد. بر اساس گزارش Dune Analytics، حجم OpenSea از ماه می تا ژوئیه ۶۲ درصد کاهش یافته است، اما در ماه اوت به سمت ریزش بیشتری می‌رود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا