سم آلتمن OpenAI پروژه Worldcoin را راه اندازی کرد

توکن Worldcoin، یک پروژه ارز دیجیتال است که توسط مدیرعامل OpenAI سام آلتمن تاسیس شده است و امروز دوشنبه راه اندازی شد.

 

توکن Worldcoin

پیشنهاد اصلی این پروژه ایده جهانی آن است که شرکت آن را به عنوان یک “گذرنامه دیجیتال” توصیف می‌کند تا ثابت کند که دارنده آن یک انسان واقعی است نه یک ربات هوش مصنوعی. برای دریافت کارت جهانی، یک مشتری ثبت نام می‌کند تا با استفاده از «گوی» Worldcoin، یک توپ نقره‌ای تقریباً به اندازه یک توپ بولینگ، اسکن عنبیه را به صورت حضوری انجام دهد. هنگامی که اسکن عنبیه گوی تأیید کرد که فرد یک انسان واقعی است، یک شناسه جهانی ایجاد می‌کند.

شرکتی که در پشت Worldcoin قرار دارد، ابزارهای بشریت مستقر در سانفرانسیسکو و برلین است. این پروژه از دوره آزمایشی خود ۲ میلیون کاربر دارد و با راه اندازی روز دوشنبه، Worldcoin در حال گسترش عملیات “Orbing” به ۳۵ شهر در ۲۰ کشور است. کسانی که در برخی کشورها ثبت نام می‌کنند، توکن ارز دیجیتال Worldcoin WLD را دریافت می‌کنند.

قیمت توکن WLD در معاملات اولیه روز دوشنبه افزایش یافت. بر اساس وب سایت بایننس، در بزرگترین صرافی جهان، بایننس، به سقف ۵.۲۹ دلار رسید و با قیمت اولیه ۰.۱۵ دلار بود؛ الکس بلانیا، یکی از بنیان‌گذاران این ارز، به رویترز گفت: بلاکچین‌ها می‌توانند شناسه‌های جهانی را به گونه‌ای ذخیره کنند که حریم خصوصی حفظ شود و توسط هیچ نهادی قابل کنترل یا تعطیل نباشد.

این پروژه می‌گوید شناسه‌های جهانی در عصر چت‌ربات‌های مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT، که زبانی بسیار شبیه انسان را تولید می‌کنند، ضروری خواهند بود. شناسه‌های جهانی می‌توانند برای تشخیص تفاوت بین افراد واقعی و ربات‌های هوش مصنوعی آنلاین استفاده شوند. آلتمن به رویترز گفت:

“Worldcoin همچنین می‌تواند به بررسی چگونگی تغییر شکل اقتصاد توسط هوش مصنوعی مولد کمک کند. مردم توسط هوش مصنوعی سوپرشارژ خواهند شد و این پیامدهای اقتصادی عظیمی خواهد داشت.”

منبع: reuters

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا