اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

توکنیزاسیون املاک و مستغلات در عمان

توکن سازی املاک و مستغلات قرار است در چارچوب نظارتی دارایی مجازی سازمان بازار سرمایه عمان (OCMA) گنجانده شود. به گفته یکی از مشاوران این مقام، توکن سازی املاک و مستغلات فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز می کند.

 

توکنیزاسیون املاک و مستغلات فرصت های سرمایه گذاری ایجاد می کند

در گزارشی به نقل از یکی از مشاوران این سازمان آمده است که اداره بازار سرمایه عمان (OCMA) قرار است توکنیزاسیون املاک و مستغلات را در چارچوب نظارتی دارایی مجازی خود قرار دهد. بر اساس این گزارش، عمان انتظار دارد پیش نویس چارچوب نظارتی دارایی های مجازی را تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ تکمیل کند.

گزارش شده است که مشاور، کمال ریزادی، هنگام حضور در نمایشگاه و کنفرانس املاک و مستغلات که در مسقط عمان برگزار شد، اظهارات خود را در مورد نمادسازی املاک بیان کرد.

به نقل از ریزادی:

چارچوب مقرراتی برای دارایی‌های مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی که در حال حاضر ایجاد شده‌اند، امکان صدور دارایی‌های مجازی مانند توکن‌های مستغلات را برای اولین بار در سلطان نشین عمان فراهم می‌کند.

 

این مشاور پیشنهاد کرد که توکن سازی املاک و مستغلات، تبدیل فرضی املاک مستغلات به چندین توکن مبتنی بر بلاک چین، احتمالا فرصت های سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز خواهد کرد.

 

چارچوب مقررات بین المللی

OCMA در ژانویه اعلام کرد که از شرکت هایی که علاقه مند به کمک به کشور در راه اندازی یک چارچوب نظارتی برای دارایی های مجازی هستند، دعوت کرده است. مناقصه گران باید قبل از ۲۳ مارس مناقصه را ارسال می کردند.

در همین حال، در این گزارش فاش شده است که مرجع بازار سرمایه در حال حاضر با کارشناسانی کار می‌کند که به گفته او به عمان کمک می‌کنند تا چارچوب نظارتی معیار بین‌المللی را تهیه کند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا