اخبار قانون‌ گذاریاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار هک و امنیت

تحریم اولین Crypto Mixer توسط OFAC

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) اولین تحریم های خود را بر روی یک میکسر رمزنگاری صادر کرد. به گفته وزارت خزانه داری، گروه لازاروس از این سرویس میکس برای پردازش درآمدهای غیرقانونی حاصل از سرقت ۶۲۰ میلیون دلاری رمزنگاری بازی آنلاین Axie Infinity استفاده کرده است.

 

وزارت خزانه داری، Crypto Mixer را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) روز جمعه اعلام کرد که میکسر رمزنگاری Blender.io (Blender) را تحریم کرده است. به گفته OFAC، این سرویس اختلاط، توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) برای حمایت از فعالیت های مخرب سایبری و پولشویی ارز مجازی دزدیده شده، استفاده می شود.

در این اطلاعیه توضیح داده شده است که در ۲۳ مارس، گروه Lazarus، یک گروه هک سایبری تحت حمایت دولت جمهوری خلق کره، بزرگترین سرقت رمزارز تا به امروز را به ارزش تقریباً ۶۲۰ میلیون دلار از یک پروژه بلاک چین مرتبط با بازی آنلاین Axie Infinity انجام داد. OFAC افزود:

Blender برای پردازش بیش از ۲۰.۵ میلیون دلار از درآمد غیرقانونی استفاده شد.

 

این اطلاعیه می افزاید:

OFAC گروه لازاروس را در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ تحریم کرد و آن را به عنوان یک آژانس، ابزار یا نهاد تحت کنترل دولت کره شمالی شناسایی کرد. این نامگذاری بر اساس روابط این گروه با اداره کل شناسایی تعیین شده توسط ایالات متحده و سازمان ملل متحد، سازمان اطلاعاتی برتر کره شمالی است.

 

برایان ای. نلسون معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی اظهار داشت:

امروز، برای اولین بار، خزانه داری، یک میکسر ارز مجازی را تحریم می کند.

 

تحقیقات OFAC همچنین نشان داد که Blender پولشویی را برای گروه های باج افزار بدخیم مرتبط با روسیه از جمله Trickbot، Conti، Ryuk، Sodinokibi و Gandcrab تسهیل کرده است.

 

وزارت خزانه داری آمریکا تصریح کرد:

در حالی که بیشتر فعالیت‌های ارز مجازی قانونی است، می‌توان از آن برای فعالیت‌های غیرقانونی، از جمله فرار از تحریم‌ها، از طریق میکسرها، مبدل‌های همتا به همتا، بازارهای دارک وب و صرافی‌ها استفاده کرد.

 

وزارت خزانه داری خاطرنشان کرد:

این شامل تسهیل سرقت، طرح های باج افزار و سایر جرایم سایبری می شود.

 

در این اطلاعیه توضیح داده شده است که در نتیجه تحریم ها، کلیه اموال و منافع موجود در Blender.io، در ایالات متحده یا در اختیار یا کنترل افراد آمریکایی مسدود شده است و باید به OFAC گزارش شود. علاوه بر این، هر نهادی که ۵۰٪ یا بیشتر متعلق به یک یا چند فرد مسدود شده باشد نیز مسدود می شود و کلیه معاملات توسط افراد ایالات متحده یا در داخل ایالات متحده شامل افراد تعیین شده یا مسدود شده ممنوع است.
امتیاز دهید

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا