بلاکچین NXT – پلتفرم بلاکچین نسل دوم

معرفی بلاکچین NXT

بلاکچین NXT که در نوامبر ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد، یک شبکه پرداخت و یک ارز دیجیتال منبع باز است که توسط توسعه دهنده نرم‌افزار ناشناس BCNext ایجاد شده است. NXT یک شبکه بلاکچین پیشرفته است که برای بهبود عملکرد ارزهای دیجیتال در حال افزایش مانند بیت کوین، اتریوم و غیره ساخته شده است. مسائل مرتبط با ارزهای رمزپایه محبوب مقیاس پذیری و کارایی است.

مقیاس پذیری: اثبات کار در بیت کوین سرعت انجام تراکنش در شبکه را در هر زمان معین کاهش یا محدود می کند.

کارایی: کارایی فرآیندی است که برای تأیید معاملات لازم است. در حال حاضر، مقدار زیادی نیرو و برق وجود دارد که شبکه بیت کوین را به شیوه ای مناسب حفظ می کند. بنابراین، اگر حجم معاملات افزایش یابد، استفاده از قدرت نیز در همان زمان افزایش می یابد.

NXT به عنوان اولین بلاکچین شناخته می شود که پروتکل اثبات سهام را برای دستیابی به اجماع برای تراکنش ها معرفی کرد. (عرضه ثابت پول وجود دارد و بدون فرآیند استخراج مانند بیت کوین ارائه می شود.) POS این پتانسیل را دارد که تعداد تراکنش ها را مدیریت کند و مشکل کارایی را حل کند.

NXT کاملاً با ارزهای دیجیتال دیگر متفاوت است و از ابتدا در JAVA کدگذاری شده است. در کنار این، اجزای محدودکننده مختلفی را نیز به همراه دارد که آن را به یک شبکه بسیار امن در برابر باگ ها و هکرها تبدیل می کند.هدف آن ایجاد انقلابی کامل در صنعت حاکمیت، تامین مالی جمعی و فناوری مالی نه تنها با ارائه ارز دیجیتال NXT، بلکه دسترسی آنها به بلاکچین و فناوری مرتبط با آن است. این به کاربران آزادی کامل برای ایجاد برنامه های کاربردی خود را می دهد.NXT همچنین دارای یک ویژگی تبادل دارایی، بازار و یک سیستم پیام رسانی است که می تواند توسط کاربران برای ایجاد ارزهای جدید در سیستم استفاده شود.

 

تاریخچه بلاکچین NXT

ایده راه‌اندازی NXT برای اولین بار در bitcointalk.org زمانی مطرح شد که تقریباً ۲۱ بیت‌کوین برای تامین مالی جمع‌آوری کرد. در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳، یکی از اعضای Bitcointalk.org یک تاپیک تالار گفتمان ایجاد کرد که راه‌اندازی NXT را به عنوان “نسل دوم ارز دیجیتال” اعلام کرد و برای تعیین توزیع سهام اولیه درخواست کمک های مالی کوچک کرد. جمع‌آوری کمک مالی در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۳ بسته شد و بلاک در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ منتشر شد.

بلاک نشان داد که ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کوین بین ۷۳ ذینفع به همان نسبت سهم اولیه آنها توزیع کرده است. کد منبع کامل در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و از آن زمان تاجران و توسعه دهندگان زیادی به NXT علاقه نشان دادند. بعداً، در ۹ نوامبر ۲۰۱۵، رسانه فارلا وب پروژه ای را در NXT Asset Exchange آغاز کرد و در سال ۲۰۱۶، NXT مجموعه کاملی از قالب‌های تراکنش هوشمند را راه‌اندازی کرد. شبکه NXT به مدت شش سال با موفقیت در حال اجرا است، دارای یک تیم قوی و یک پایه است.

 

تاریخچه NXT

 

۵ ویژگی اصلی بلاکچین NXT

تبادل دارایی: درست مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده، NXT Asset Exchange یک نرم‌افزار پایه به همتا است که امکان تجارت غیرمتمرکز، سریع و کاربردی را فراهم می کند. اما نیاز به ارسال دارایی ها به تجارت خارجی را از بین می برد و همچنین پتانسیل انجام طیف گسترده ای از سرمایه گذاری ها را دارد.

سیستم پولی: این سیستم در نسخه ۱.۴.۸ ارائه شد و سیستمی است که به شما امکان می دهد توکن های معروف به ارز را بسازید و معامله کنید. ارزهای سیستم پولی برای تجارت در داخل سیستم و خارج از هسته NXT نیز استفاده می شود.

Data Cloud :NXT Data Cloud به عنوان سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده شناخته می شود. یک رکورد از تمام تراکنش های NXT و همچنین ذخیره‌سازی تعریف شده توسط کاربر یکی از مهم ترین ویژگی ها این است که بلاکچین NXT یک رکورد دائمی است که به سوابق قانونی مانند گواهی ها و قراردادها اجازه می دهد در آن ثابت بمانند.

سیستم رای گیری: سیستم رای گیری NXT به دارندگان ارز این امکان را می دهد که به روشی رمزنگاری شده رای دهند. همچنین امکان ایجاد نظرسنجی های ساده را فراهم می کند و به تراکنش ها اجازه می دهد تا روی تایید و رد شدن توسط کاربر کار کنند.

کنترل حساب: با قابلیت کنترل حساب، می توانید حسابی ایجاد کنید که فقط با تایید دارنده دارایی و جاری مشخص شده بتواند تراکنش انجام دهد. همچنین امنیت حساب را افزایش می دهد و مطمئن می شود که فقط افراد خاص به وجوه دسترسی دارند.تمام ویژگی های Nxt از طریق کلاینت هسته Nxt و همچنین با Next API در دسترس هستند.

 

بلاکچین NXT چگونه کار می کند؟

Nxt روی فرآیندی که به نام Forging شناخته می شود کار می کند. برای پاداش دادن به ماینرها به کارمزد تراکنشی که از پلتفرم دریافت می کند متکی است. حداقل کارمزد هر تراکنش Nxt 1 Nxt است. برای شروع، کاربر باید کوین Nxt بخرد. هنگامی که آنها کوین را خریداری کردند، باید یک کیف پول راه‌اندازی کرده و آن را روی رایانه شما نصب کنند. کوین را به کیف پول ارسال کنید و اجازه دهید برای شبکه اجرا شود و جعل کند. کاربران همچنین می توانند با معامله برای فیات و ارزهای رمزپایه، توکن کسب کنند.

 

پلتفرم بلاک چین Nxt

 

پلتفرم بلاکچین NXT

این یک پلتفرم باز است که طیف وسیعی از چیزها را به شما ارائه می دهد که می توانید با یک بلاکچین انجام دهید. NXT دارای مجموعه ای چشمگیر از توابع است که از قبل در نرم‌افزار وجود دارد.

با گذشت زمان، توسعه دهندگان Nxt به عنوان Jelurida (استارتاپ مستقر در هلند) مطرح شدند. برای کاربرانی که بلاکچین را به عنوان گزینه ندارند، Jelurida مجوز نسخه خصوصی نرم‌افزار Nxt را به آنها ارائه می دهد. و برای پروژه های باز، یک کیت ایجاد بلاکچین وجود دارد که به صاحبان پروژه اجازه می دهد تا بلاکچین جدید را بر اساس کد راه‌اندازی کنند.

توسعه دهندگان از حقوق IP این فناوری برخوردار بودند و تصمیم به ایجاد جانشین Nxt به نام Ardor گرفتند.

 

پلتفرم بلاکچین Ardor

این جانشین نرم‌افزار Nxt است که به تمام مسائل مربوط به بلاکچین می پردازد. به گفته جلوریدا، این اکوسیستمی است که در آن افراد می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. علاوه بر این، درست مانند Nxt است و به عنوان یک نرم‌افزار منبع باز عمومی اجرا می شود.

Ardor جایگزین Nxt نخواهد شد اما ممکن است با آن وجود داشته باشد یا نباشد.

Ignis اولین زنجیره فرزند (یک بلاکچین سبک است که امکان استقرار خود بلاکچین را فراهم می کند) در Ardor است که به کاهش مشکلات نفخ کمک می کند و به داده ها اجازه می دهد در یک زمان برنامه ریزی شده قطع شوند.

سایر ابزارهای NXT عبارتند از: مبدل قیمت، اکسپلورر بلاکچین، بررسی اجمالی تبادل دارایی، آمار Nxt و بررسی اجمالی رای گیری.

 

توکن بلاکچین NXT

دو نوع توکن Nxt وجود دارد که شامل ارزهای رمزنگاری شده دارایی و سیستم پولی است. این توکن ها هر چیزی از جمله ایده ها، سهام، دارایی، اوراق قرضه، کالاها و هر چیزی که شما ترجیح می دهید را نشان می دهند. حتی ایده ها هم!

کاربران می توانند از این نشانه ها برای اتصال یکپارچه دنیای واقعی از دنیای دیجیتال استفاده کنند. شما همچنین می توانید حق رای را از طریق این کوین ها نیز توزیع کنید.

 

توکن های NXT

 

آیا Nxt ابر ارز دیجیتال بعدی خواهد بود؟

Nxt امکانات مختلفی را دیده است و همچنین راه حل هایی را برای حل چالش های پیش روی فناوری بلاکچین ارائه کرده است. آنها برنامه ها، ابزارها، محصولات مختلفی ایجاد کرده اند و همچنین به پیشرفت خود با Jelurida ادامه داده اند. آخرین نسخه آن نیز سیستم پلاگین و قابلیت های چند امضایی را برای مشتری فعال کرده است. و با توسعه Ardor و Ignis، ما همچنان می توانیم ارز دیجیتال را زیر نظر داشته باشیم.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا