اخبار ماینینگاخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

سرمایه‌گذاری در دستگاه‌های استخراج ETH انجام نشود!

به گفته تیم بیکو، توسعه‌دهنده اتریوم، احتمالاً ادغام تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاده است. با وجود تأخیر، Beiko همچنین گفت که اکیداً پیشنهاد می‌کند در این مرحله بیشتر روی تجهیزات ماینینگ سرمایه‌گذاری نکنید.

 

ممکن است ادغام به تعویق بیفتد!

استخراج‌کنندگان اتریوم، درست قبل از وقوع ادغام، با سرعت‌های فوق‌العاده از بلاک چین خارج می‌شوند. ادغام نام انتقال آتی اتریوم از اثبات کار (PoW) به یک سیستم اثبات سهام کامل (PoS) است. در ۷ آپریل ۲۰۲۲، هش ریت اتریوم به بالاترین حد خود (ATH) در ۱.۱۳۱ پتاهش در ثانیه (PH/s) رسید.

امروز، بر اساس معیارهای نمودار سه ماهه در coinwarz.com، هش ریت اتریوم به یک ATH دیگر در ۱.۱۴۸ PH/s رسید. یک روز قبل، در یک تاپیک توییتر، تیم بیکو، توسعه‌دهنده اتریوم، به‌روزرسانی اصلی توسعه‌دهندگان را منتشر کرد.

 

تیم بیکو:ما قطعاً در آخرین فصل PoW اتریوم هستیم

در تاپیک توییتر، Beiko توسط فردی در مورد استخراج‌کنندگان اتریوم که امنیت شبکه را تامین می‌کردند، مورد سوال قرار گرفت. این فرد از توسعه‌دهنده اتریوم پرسید که آیا ماینرها رها می‌شوند؟

بیکو به این شخص پاسخ داد و توضیح داد که در آینده روی هیچ دستگاه ماینینگ سرمایه گذاری نخواهد کرد. توسعه‌دهنده اتریوم در توییتی نوشت:

من پیشنهاد می‌کنم در این مرحله بیشتر روی تجهیزات ماینینگ سرمایه‌گذاری نکنید.

 

سپس فرد پرسید که آیا توسعه‌دهندگان برای ماه ژوئن برنامه‌ریزی کرده‌اند یا اینکه جامعه استخراج اتر زمان بیشتری دارد. بیکو نیز به آن سوال پاسخ داد و گفت:

ژوئن نخواهد بود، اما احتمالاً در چند ماه بعد. هنوز تاریخ مشخصی وجود ندارد، اما ما قطعاً در آخرین فصل PoW در مورد اتریوم هستیم.

 

این اظهارات حاکی از آن است که استخراج‌کنندگان اتر زمان بیشتری تا The Merge دارند. استخراج‌کنندگان Ethash (الگوریتم اجماع استخراج اتریوم) برخی از سودآورترین استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال امروزی هستند. در زمان نگارش این مقاله، ماینر Innosilicon A11 Pro ETH (1500 MH/s) می‌تواند ۵۴.۳۰ دلار در روز سود اتر با ۰.۱۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت برق و نرخ تبادل اتر امروزی کسب کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا