اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

افزایش بهای برق استخراج ارزهای دیجیتال در نروژ

دولت نروژ در حال بررسی پیشنهادی برای لغو سیاست مالیات ترجیحی برای مراکز داده استخراج ارزهای دیجیتال با برق ارزان‌تر است. قدرت اجرایی در اسلو می‌گوید شرایط تغییر کرده است و این کشور به انرژی مورد استفاده ماینرها نیاز دارد.

 

شرکت‌های ماینینگ احتمالا انگیزه مالیاتی خود را از دست خواهند داد زیرا نروژ به دنبال صرفه‌جویی در مصرف برق و دریافت مالیات بیشتر است

مقامات نروژی در راه لغو کاهش مالیاتی هستند که برای سال‌ها به نفع کسب‌وکارهای استخراج کریپتو بوده است. آنها پیشنهاد می‌کنند از شر کاهش نرخ مالیات بر برق برای مراکز داده در کشور شمال اروپا خلاص شوند که بسیاری از آنها در حال ضرب ارزهای دیجیتال هستند.

 

دولت در اطلاعیه‌ای که این هفته منتشر شد، گفت:

برق مراکز داده مشمول نرخ مالیات عمومی برق خواهد بود، همان چیزی که برای سایر صنایع خدماتی اعمال می‌شود.

 

وزیر دارایی Trygve Slagsvold Vedum دلیل این اقدام را توضیح داد:

ما اکنون در وضعیت کاملاً متفاوتی در بازار برق نسبت به زمانی که نرخ کاهش یافته برای مراکز داده در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، هستیم.

 

Vedum توضیح داد که در بسیاری از مناطق منبع تغذیه تحت فشار است که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود. همزمان، بخش استخراج کریپتو در نروژ گسترش یافته است. ما به این قدرت برای جامعه نیاز داریم. بنابراین، دولت این طرح را متوقف خواهد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا