اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

هکرهای کره شمالی و رزومه‌های بازار کار کریپتو

هکرهای کره شمالی راه جدیدی برای بهره‌برداری از بازار ارزهای دیجیتال پیدا کرده اند و این روش از قبلی‌ها جذاب‌تر است. به دلیل تحریم طولانی مدت رژیم کره شمالی، مقامات محلی بارها به سرفصل‌های بی شماری از راه‌های غیرمعمول و اغلب غیرقانونی برای جمع‌آوری کمک های مالی روی آورده اند. از هک کردن بانک‌های معمولی گرفته تا فارم کردن ارزهای درون بازی، این روش‌ها از اساساً بی‌ضرر تا تهدیدهای واقعی برای امنیت ملی رده بندی شده اند.

 

بازارهای رمزارزی به طور کامل هدف قرار گرفته اند

در سال‌های اخیر، رژیم کره شمالی با حملات متعدد به صرافی‌های کریپتو توسط گروه لازاروس و سایرین، بازار ارزهای دیجیتال را مورد توجه قرار داده است. با این حال، گزارش اخیر بلومبرگ و محققان امنیتی در Mandiant نشان می دهد که هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی اکنون تمرکز بیشتری روی روش دیگری برای جمع‌آوری سرمایه از طریق بازار ارزهای دیجیتال دارند.

 

گروه لازاروس به جای هک کردن صرافی‌های آسیب‌پذیر رمزنگاری و پروژه‌های دیگری مانند هارمونی، اکنون اعضایی دارد که به عنوان متخصصان فناوری اطلاعات در لینکدین و Indeed ظاهر می‌شوند و رزومه‌های کاربران قانونی را تصاحب می‌کنند.

 

به گفته جو دابسون، یکی از تحلیلگران Mendiant، اینها سپس ویرایش شده و به شرکت‌هایی ارسال می‌شوند که توسعه‌دهندگان بلاک چین را استخدام می‌کنند، به این امید که اطلاعات داخلی شرکت‌ها را به دست آورند و back door هایی ایجاد کنند که به پلتفرم‌های مورد نظر امکان بهره‌برداری در آینده را بدهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا