سرقت ۷۲۱ میلیون دلار کریپتو از ژاپن توسط کره شمالی

بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، گروه‌های هکر وابسته به کره شمالی تنها از ژاپن دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۷۲۱ میلیون دلار را به سرقت برده‌اند. بر اساس یافته‌های مطالعه Elliptic، هکرها عمدتاً روی ژاپن و ویتنام متمرکز بودند زیرا اپراتورهای دو کشور سیستم‌های امنیتی ضعیفی داشتند.

 

گفته می‌شود زیان ژاپن معادل ۳۰ درصد کل زیان جهانی است

بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای که توسط شرکت اطلاعاتی بلاکچین Elliptic انجام شد، حملات سایبری هماهنگ شده توسط کره شمالی که دارایی‌های کریپتویی ژاپنی را هدف قرار می‌دهند، بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۱۷ به ارزش ۷۲۱ میلیون دلار دارایی دیجیتال است. این رقم معادل ۳۰ درصد از کل ضررهای جهانی است که به گروه‌های هکری وابسته به کره شمالی نسبت داده شده است.

 

طبق گزارش Nikkei Asia که این مطالعه را انجام داده است، ارزش دارایی‌های کریپتویی به سرقت رفته از ژاپن به تنهایی ۸.۸ برابر بیشتر از رقم صادرات کره شمالی در سال ۲۰۲۱ است. در حالی که گمان می‌رود مهاجمان سایبری چندین کشور را هدف قرار داده‌اند، گزارش Nikkei نشان می‌دهد که ژاپن و ویتنام به‌خاطر رشد سریع بازارهای کریپتویی‌شان مورد هدف قرار گرفته‌اند.

 

همچنین تصور می‌شود که هکرها به این دو کشور حمله کرده‌اند، زیرا اپراتورهای آن از سیستم‌های امنیتی ضعیف استفاده می‌کنند. یکی از پلتفرم‌های مبادلات ارز دیجیتال، زایف، که در سال ۲۰۱۸ ۵۱.۴ میلیون دلار (۷ میلیارد ین) از دست داد، از آن زمان تعطیل شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا