اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

Nomad Bridge هک شد!

پل زنجیره‌ای Nomad مورد سوء استفاده قرار گرفته است که منجر به تخلیه تعداد زیادی از وثیقه‌های پروتکل شده است. در ساعات اولیه روز ۲ اوت، پل Nomad هشداری مبنی بر اینکه یک سوء استفاده در حال وقوع است منتشر کرد. در ساعات بعد، بیش از ۱۹۰ میلیون دلار از این پروتکل تخلیه شد. توسعه دهنده جامعه کریپتو و هکر کلاه سفید، samczsun، زنجیره رویدادها را شکست و توضیح داد که چه اتفاقی افتاده است. او این حمله را یکی از آشفته‌ترین هک‌هایی که Web3 تا به حال دیده است نامید.

 

بودجه پل زنجیره‌ای Nomad تخلیه شد

Nomad یک پل نمادین برای انتقال زنجیره ای متقابل بین اتریوم، آوالانچ، میلکومدا و مون‌بیم است. محققان توییتی را در کانال تلگرام ETHSecurity به اشتراک گذاشتند که در آن، در چندین تراکنش، وجوه در حال خروج از پل نشان داده شد.

 

چیزی که این اکسپلویت را متفاوت می کند این است که تراکنش ها به طور مستقیم اثبات و اجرا نشدند. samczsun گفت توانایی پردازش یک پیام بدون اثبات آن اصلا خوب نیست. وی کمی بیشتر به این موضوع پرداخت و یک نقص مهلک در قرارداد هوشمند Replica پیدا کرد که در طی یک ارتقای معمول Nomad تنظیم شده بود.

 

وی افزود سارقان رمزارز به هیچ دانش فنی نیاز نداشتند. آنها فقط باید تراکنشی را پیدا کنند که کار کند، آدرس مورد نظر را با آدرس خود جایگزین کرده و آن را دوباره پردازش کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا