پول هیچکس در هیچ بانکی امن نیست

پیتر شیف اقتصاددان، انتظار دارد بانک‌های بیشتری با شکست مواجه شوند و هشدار داد که پول هیچ‌کس در هیچ بانکی امن نیست. وی تاکید کرد وقتی فدرال رزرو نرخ های بهره را خیلی پایین تعیین می‌کند و پول زیادی چاپ می‌کند، باعث ایجاد تورم عظیمی می‌شود، عدم تعادل اقتصادی فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند که منجر به بحران‌های مالی و رکود در هنگام ترکیدن حباب‌ها می‌شود.

 

پیتر شیف در مورد سونامی تورم، بحران‌های مالی، رکود و ورشکستگی بانک‌ها

پیتر شیف، اقتصاددان و تحلیلگر طلا، هفته گذشته در مصاحبه‌ای در شبکه خبری One America درباره بحران بانکی ایالات متحده و اینکه اقتصاد ایالات متحده به کجا می‌رود، بحث کرد.

 

شیف با استناد به به هم ریختگی‌ای که فدرال رزرو با پایین نگه داشتن نرخ‌های بهره برای مدت طولانی ایجاد کرد، توضیح داد که این امر به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که بازدهی پایین، بدهی‌های بلندمدت گران قیمت، اوراق خزانه و وام‌های مسکن را بار کنند. علاوه بر این، او تأکید کرد که دولت و تنظیم‌کننده‌ها بانک‌ها را با رفتار حسابداری مطلوب برای اوراق بهادار دولتی یا هر چیزی که توسط دولت ایالات متحده تضمین شده است، به سمت این اوراق سوق می‌دهند.

 

او اخطار داد:

بانک‌های بسیار بیشتری در حال سقوط هستند. این یک واقعیت است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا