هیچ ارز جایگزینی نمی‌تواند نقش دلار را ایفا کند

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده اخیراً به اعضای کنگره ایالات متحده گفت در حالی که برخی کشورها به دنبال ایجاد جایگزینی برای دلار هستند، هیچ کشوری از جمله چین نمی‌تواند ارزی ایجاد کند که نقش دلار را در سیستم مالی جهانی تکرار کند. وزیر خزانه‌داری ایالات متحده همچنین مدعی شد که برای هیچ کشوری آسان نخواهد بود که راهی برای دور زدن دلار ابداع کند.

 

استفاده از یک ارز ذخیره جایگزین برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده به اعضای کمیته خدمات مالی کنگره ایالات متحده گفته است که روند جاری کشورهایی که به دنبال ایجاد یک ارز ذخیره جایگزین برای رقابت با دلار هستند، چیزی است که ما به سادگی باید انتظار داشته باشیم. یلن در حضور خود در ۱۳ ژوئن در برابر کمیته ادعا کرد که کشورهایی که از ایجاد جایگزینی برای دلار حمایت می‌کنند، این کار را انجام می‌دهند زیرا می‌خواهند از اثرات تحریم‌های ایالات متحده جلوگیری کنند.

 

اعتراف آشکار یلن مبنی بر اینکه برخی کشورها از تسلیحاتی بودن دلار توسط ایالات متحده راضی نیستند، در بحبوحه افزایش درخواست‌ها برای دلارزدایی از اقتصاد جهانی صورت گرفت. همانطور که گزارش شده است، برخی از کشورهای آسیایی و آمریکای جنوبی توافق کرده اند که از ارزهای محلی هنگام تسویه تراکنش‌های فرامرزی استفاده کنند. علاوه بر این، بسیاری از کشورها از جمله کشورهایی که توسط دولت ایالات متحده تحریم شده اند، حمایت خود را از ارز برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (BRICS) اعلام کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا