اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ هااخبار قانون‌ گذاری

Nikhil Wahi متهم به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال شد

Nikhil Wahi، برادر مدیر محصول سابق کوین بیس، Ishan Wahi، از اطلاعات برادرش برای خرید توکن‌ها و فروش آن‌ها پس از لیست شدن در کوین بیس استفاده کرد. وزارت دادگستری ایالات متحده در ۱۲ سپتامبر بیانیه‌ای منتشر کرد و گزارش داد که Nikhil Wahi، برادر مدیر محصول سابق کوین بیس، Ishan Wahi، به ارتکاب کلاهبرداری رمزارزی با استفاده از اطلاعاتی که از برادرش گرفته شده بود، اعتراف کرد.

 

کلاهبرداری برادر مدیر محصول سابق کوین بیس، Ishan Wahi

بر اساس آخرین اطلاعاتی که به دست آمده است، Nikhil Wahi با ۲۰ سال زندان مواجه است. علاوه بر این، او باید تمام سودهای غیرقانونی که به دست آمده را پس دهد. از سوی دیگر، Ishan Wahi که در اوایل ماه اوت با اتهام کلاهبرداری ارزهای دیجیتال روبه‌رو بود، بی گناه شناخته شد. با این حال، درخواست برادرش می‌تواند روی پرونده او تأثیر منفی بگذارد.

 

اولین فردی که به تقلب در ارزهای دیجیتال اعتراف کرد

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده، گفت این اولین بار در تاریخ است که فردی متهم به تجارت داخلی ارزهای رمزنگاری شده به عنوان متهم به جرم خود اعتراف می‌کند.

 

نیکیل واهی امروز در دادگاه اعتراف کرد که بر اساس اطلاعات تجاری محرمانه Coinbase که حق داشتن آن را نداشت، دارایی‌های رمزنگاری شده را معامله کرده است. برای اولین بار، یک متهم به جرم خود در یک پرونده تجارت داخلی مربوط به بازارهای ارزهای دیجیتال اعتراف کرد.

 

به گفته ویلیامز، این مورد باید به عنوان یادآوری برای همه معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد که قبل از انجام هر گونه فعالیت کلاهبرداری، بازهم به انجام این کار فکر کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا